Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Knihovna používá nový knihovnický systém

06. 07. 2009

Díky loňské a letošní dotaci Ministerstva kultury se zcela změnil výpůjční systém v mlázovické knihovně. Nyní je přehlednější, rychlejší a usnadňuje pracovnicím knihovny jejich práci.

Stejně jako jičínská knihovna, používá i mlázovická od letošního léta nový informační systém pro půjčování knih čtenářům. Knihovny jsou nyní prostřednictvím sítě navzájem propojeny a sdílejí aktuální informace z databáze fondu všech knih. Již v loňském roce získala naše knihovna dotaci na pořízení potřebného programu, v letošním roce zase Ministerstvo kultury výrazně podpořilo nákup technického vybavení. V rámci dotace si knihovna pořídila nový počítač s čtečkou čárových kódů.

V průběhu prvního pololetí letošního roku prováděli pracovnice Městské knihovny v Jičíně pořizování našeho fondu do elektronické podoby. A tak musela každá knížka putovat do Jičína, kde byla zapsána do databáze a vybavena speciálním čárovým kódem. Do konce prázdnin budou takto opatřeny úplně všechny tituly v mlázovické knihovně.

Půjčování se díky tomu stává mnohem rychlejší a jednodušší. Pracovnice knihovny také získaly možnost okamžitého přístupu k řadě statistických ukazatelů, které musely dříve složitě vyhledávat či počítat. Nový způsob půjčování knih zároveň usnadní výměnu knih z výpůjčního fondu jičínské knihovny, takže se mlázovičtí čtenáři mohou těšit na rozsáhlou a častou obměnu knih, které si půjčují.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!