Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Ke koupališti pohodlně bez výmolů

31. 12. 2023

Městečko opravilo silnici kolem koupaliště. Kromě nových povrchů přibyla také parkovací stání.

Radnice splatila občanům dlouholetý dluh. Zadní část místní komunikace Gabeureova vedoucí ke koupališti a místním sportovištím, nebyla nikdy dokončena. Asfaltování se odkládalo již od dob někdejšího MNV, pozdější úpravy brzdila nová výstavba v lokalitě Cihelna. Obec nechtěla, aby nový asfalt ihned zatížily bagry, jeřáby a další stavební technika.

Jakmile byly dokončeny stavební práce na nových rodinných domech v Cihelně, nic již nebránilo provedení kompletní rekonstrukce příjezdové komunikace do Podlesí. Navíc začalo docházet k poškozování spodních konstrukčních vrstev, takže akci už nešlo odkládat. Jinak hrozilo, že náklady na opravu budou výrazně vyšší.

V rámci rekonstrukce došlo k výměně a osazení nových obrubníků a k opravě stávajících kanalizačních šachet. Vyměněny byly všechny dešťové vpusti, v místech s problematickým odvodem srážek přibyly další. Nové jsou vjezdy a vstupy do rodinných domů. Využito bylo také volné místo před koncem zástavby před koupalištěm, kde obec vybudovala zpevněný pruh pro parkování vozidel.

Plochu komunikace stavební dělníci vyrovnali štěrkodrtí a poté položili dvě asfaltové vrstvy. Nový asfalt je od křižovatky s ulicemi V Sadě, až po konec zástavby v Cihelně. Obnoven byl rovněž povrch na odbočce k požární nádrži a také část cesty k fotbalovému hřišti.

Řada občanů se dotazovala, proč není s komunikací zároveň budován nový chodník. Po pravé straně mohla vzniknout pouze parkovací stání, protože volný pás za obrubníkem je přerušen křižovatkami, osazen lampami veřejného osvětlení (bylo to jediné možné místo jejich montáže) a také přerušen širokým odvodňovacím valem za rodinnými domy. Všechny tyto překážky znemožnily rozumné vybudování chodníkového tělesa. Po levé straně je zase vysoký břeh a výškový rozdíl. Výstavba chodníku v této části je technicky i finančně nereálná. Alespoň prozatím.

Po dokončení povrchů na parkovišti u koupaliště, které obec provedla letos na jaře a po loňském vybudování komunikací v Cihelně, znamená obnova povrchů části Gebauerovy ulice definitivní konec několika let výrazných stavebních změn v části obce, kterou většina obyvatel využívá pro sport a další volnočasové aktivity.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!