Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Kamera u hřbitova odhalila první hříšníky

16. 08. 2009

Ani instalovaná kamera neodradila některé jedince, aby odkládali komunální odpad do kontejneru u hřbitova, kam nepatří. A tak přišly první několikatisícové pokuty.

Dlouhá léta se městečko potýkalo s problémem, že do kontejneru u hřbitova, který je určen výhradně na hřbitovní odpad, neustále někdo odkládal komunální a stavební odpad. Zvyšovala se tak četnost jeho vývozů a měnila kategorie odpadu, za jehož skládkování se muselo zbytečně platit více peněz z obecní pokladny.

A tak loni na jaře došla již zastupitelům trpělivost a zajistili do těchto prostor instalaci kamery. Díky tomu, že má možnost nočního snímání, je prostor kolem kontejneru i část hřbitova neustále monitorován. Protože radní zastávají názor, že je lepší prevence než tresty, byla zároveň na hřbitovní zdi umístěna obrovská tabule s upozorněním na umístění kamery a náležité pokuty. I přesto se však najdou vysoce inteligentní jedinci, kteří přijedou svým vozidlem až ke kontejneru a vysypou do něj vše, co se jim doma nehodí.

Za více než rok, který je kamera v provozu, se to prokazatelně stalo třikrát. Ve všech případech byl na datovém serveru, kde se záznam z kamery uchovává až 6 měsíců zpětně, viník dohledán a předán příslušnému úřadu ke správnímu řízení.  Ukázalo se to, co všichni předpokládali již delší dobu. Nepořádek v Mlázovicích dělají lidé, kteří tudy jen projíždějí. V prvním případě byla člověku s trvalým pobytem v Turnově, uložena pokuta ve výši 5.000 Kč, ve druhém je vedeno přestupkové řízení s chalupářem bydlícím na Praze 5 a vzhledem k jeho recidivě může očekávat pokutu přesahující 10.000 Kč. Třetí, doposud poslední zjištěný prohřešek, bude řešit město Jičín.

Městečko sice těší, že kamera pomáhá najít nepřizpůsobivé jedince, kteří dělají v naší obci nepořádek a dříve vždy unikli bez jakéhokoliv trestu, ale na druhou stranu zůstává rozum stát, nad drzostí těchto lidí. Nejenom, že vědomě někde škodí, ale nezastaví je ani varování o sledování prostranství. Proto je dobře, že úřady v místech jejich bydliště posuzují tyto přestupky velmi přísně. Jinak bychom se za chvíli mohli topit v hromadách odpadků.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!