Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Jak s oddlužením na Jičínsku po novele zákona?

29. 01. 2018

Občanská poradna Jičín nabízí nově pomoc lidem, kteří se ocitli v dluhové pasti.

Již několik let máme v české legislativě zaveden institut oddlužení, který byl poslední záchranou pro mnoho lidí, uvízlých v dluhové pasti. Od 1. července 2017 platí novela zákona č. 182/2006 Sb., zákona o úpadku a způsobech jeho řešení. Novela s sebou přinesla několik zásadních změn, pravděpodobně tou nevýraznější je změna způsobu sepisu a podání insolvenčního návrhu. Klienti si ho již nemohou podat sami. Za ně to mohou udělat advokáti, notáři, exekutoři, insolvenční správci, ale nárokují si odměnu ve výši 4 000,- Kč bez DPH (v případě jednotlivců) a 6 000,- Kč bez DPH (v případě společného oddlužení manželů). Návrh za klienty mohou podat také tzv. osoby akreditované.  Ty mají na základě prokázané odborné způsobilosti, bezúhonnosti a dalších zákonných podmínek udělenu akreditaci od Ministerstva spravedlnosti ČR Osobami akreditovanými jsou zpravidla neziskové organizace, které se poradenstvím v oddlužení zabývaly i před novelizací zákona o úpadku. Osoby akreditované si za sepis a podání návrhu odměnu nárokovat nemohou.

Od ledna 2018 je i Občanská poradna Jičín osobou akreditovanou. Poradkyně vám poskytnou kompletní dluhové poradenství, vysvětlí vám průběh insolvenčního řízení, s vaším přispěním poradkyně sepíší a podají insolvenční návrh k soudu. Občanská poradna Jičín své služby poskytuje bezplatně a diskrétně.

Občanská poradna sídlí v ulici Vrchlického 824 v Jičíně, v domě s pečovatelskou službou ve 3. patře, vchod z Husovy ulice. Objednávat se můžete na telefonním čísle 736 472 676, případně prostřednictvím e-mailu opjicin@ops.cz.  Bližší informace o poradně můžete nalézt na webových stránkách www.ops.cz.


Bc. Simona Davidová, OPS Jičín

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!