Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Investice a opravy se nezastaví ani v roce 2024

22. 03. 2024

Městečko plánuje realizaci několika zajímavých akcí.

I přes citelné snížení kupní síly prostředků, kterými obec disponuje na svůj provoz, a také přes značný útlum využitelných dotačních programů, připravily Mlázovice pro rok 2024 řadu zajímavých projektů.

Tím největším je rekonstrukce cesty od koupaliště k Hájence. Oblíbená vycházková trasa by se dočkala nového asfaltového povrchu, vyčištění příkopů a zlepšení odvodu povrchových vod, které přitékají z lesa. Realizace záleží na úspěchu žádosti o dotaci z krajského Programu obnovy venkova. Bez jejího přidělení by akci nebylo možné zahájit.

Další významnou investicí bude rekonstrukce chodníků v Jičínské ulici. Přes několikaleté odklady se obyvatelé této lokality konečně dočkají zbrusu nových chodníků, obrubníků a několika parkovacích stání. Letošní etapa počítá s úsekem od konce obce (směrem na Konecchlumí), kde se zároveň chodník napojí na opravenou cestu a oblíbenou vycházkovou trasu do Kamenice. Na druhé straně se nový chodník přiblíží odbočce do ulice Haise Týneckého.

Asi nejsložitějším projektem roku se stane úplná rekonstrukce kotelny obecního bytového domu Na Ohrádce 188/189. Téměř třicetiletá technologie se nachází v havarijním stavu a nemusela by přečkat další topnou sezónu. Proto je nachystaná výměna kotlů, ohřevu teplé užitkové vody i zbrusu nová regulace. Samozřejmostí jsou drobné stavební práce, úprava komína, plynové přípojky a elektroinstalace. Kromě spolehlivosti provozu je od nového zařízení očekávána i úspora spotřebované energie.

Počátkem roku byla zahájena rozsáhlá a finančně náročná oprava budovy zázemí místního koupaliště. Stavba trpěla několika zásadními vadami, které již znemožňovaly další provoz. Vzhledem k financím i časové tísni (aby se stihla letní sezóna koupaliště), budou práce rozděleny do několika etap. Ta letošní zahrnuje sociální zázemí a šatny, kde jsou opravovány hydroizolace budovy, instalovány nové rozvody vody, kanalizace a elektroinstalace. Rovněž budou vyměněna okna a dveře, provedeny nové obklady a osazena nová sanitární keramika a další vybavovací předměty.

Městečko bude rovněž pokračovat v rekonstrukci uvolněných bytů ve vlastních domech. Během jara již probíhá kompletní oprava bytu Na Ohrádce 189. Na dokončení čeká chodník v Přádově ulici a propojovací úsek k bytovkám Na Ohrádce.

V rámci úspor spotřeby elektrické energie i vzhledem k životnosti původních komponent, je naplánována výměna interiérových světel v mateřské škole, kadeřnictví a zasedací místnosti obecního úřadu. Ve všech případech je počítáno s moderními a úspornými LED svítidly.

Obec nezapomene ani na svoji výjezdovou jednotku hasičů. Protože zub času hlodá neúprosně, nastal čas na postupnou obměnu prostředků této jednotky. Bude podpořen postupný nákup nových zásahových oděvů, obuvi a dalších nezbytných ochranných prostředků tak, aby i nadále zajišťovaly maximální možnou ochranu zasahujících hasičů. Obnova a modernizace vybavení se dotkne rovněž sběrného dvora, který je v provozu již 13. rokem.

V letošním roce bude městečko administrativně připravovat několik velkých projektů. O tom, zda-li se jejich realizace v příštím roce přenese z papíru do skutečnosti, rozhodne přidělení dotačních prostředků. Projekty se nyní nacházejí v různé fázi. Nejdále je projekt komplexních energetických úspor bytového domu Na Ohrádce, zahrnující zateplení fasády, zateplení a rekonstrukci střechy, zateplení a opravu balkonů, zateplení sklepů a novou strukturovanou kabeláž objektu. I v letošním roce budeme čekat, jestli bude vypsán vhodný dotační titul na rekonstrukci víceúčelového sportoviště s umělým povrchem, kterou je třeba provést na stávajícím hřišti u koupaliště. Zároveň intenzivně probíhá příprava náročného odvlhčení zdiva a nových vnitřních soklových omítek Kostela Nejsvětější Trojice v Mlázovicích. Obec rovněž projekčně připravuje demolici domu č.p. 81 v ulici "U Porážky".

Samozřejmostí, i v letošním roce, zůstává podpora základních služeb obce (školka, domov důchodců, zdravotní středisko, pošta, restaurace, koupaliště, sportovní hala a sportoviště, výjezdová jednotka hasičů, sběrný dvůr, apod.). Zkrátka nepřijdou ani sportovci, kulturní, dětské a jiné volnočasové aktivity obyvatel městečka.

 

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!