Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 1

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Horní část náměstí má nové chodníky

24. 06. 2007

Stav většiny chodníků v městečku je velmi špatný. Proto mezi jedny z hlavních priorit zastupitelů patří jejich výrazná obnova. Jako první byly obnoveny chodníky v horní části náměstí, v okolí prodejny potravin.

Začátkem června začaly vrčet na náměstí stroje a za dva dny zmizel, v jeho horní části, stařičký chodník. Ten byl mnohokrát poškozen řadou výkopových prací, neukázněnými řidiči kamionů a rovněž zubem času. Vzhledem k tomu, že toto místo je díky obchodu potravin jedním z nejzatíženějších v obci, bylo upřednostněno před ostatními. Důležitým faktorem v rozhodování byl rovněž významný finanční příspěvek společnosti Jednota, kterým se podílela na rekonstrukci ploch okolo prodejny. Mimo chodníků bylo předlážděno i parkoviště, a nájezdová rampa a vstupní rampa obchodu. Všechny části, které jsou určeny k zátěži vozidly byly vybudovány tak, aby bez úhony vydržely i přejezdy plně naložených nákladních vozů. Během jara došlo v těchto místech  k opravě zemních kabelových rozvodů a tak by zde nemělo dojít k žádným výkopovým pracem a poničení nového díla. Jako dláždicí materiál byly vybrány obdelníkové dlaždice BEST Clasico v šedé barvě, které patří k nejkvalitnějším na trhu, zároveň jsou cenově velmi příznivé a hodí se architektonicky do prostředí našeho městečka více než doposud používané i-profily. Chodníky jsou rovněž budovány bezbariérově. Celkové náklady, které hradilo městečko se vyšplahaly na sto tisíc korun.

Řada občanů se dotazuje, zda-li se s novými chodníky setká i v jiných místech. Vzhledem ke snaze obce získat grant na obnovu kanalizace, musíme pečlivě zvážit všechny další investice do komplexních rekonstrukcí komunikací a chodníků, abychom nemalé prostředky, neinvestovali zbytečně. V letošním roce budou dále opravy chodníků pokračovat podsypáním a předlážděním formátových dlaždic na poškozených úsecích.
Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!