Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hasičská zbrojnice se mění před očima

22. 07. 2018

Rekonstrukce mlázovické hasičárny vstoupila úspěšně do druhé poloviny. Nyní je na řadě fasáda, interiéry a technologie. Hotovo bude do konce letošního roku.

Zázemí pro hasiče se zcela mění. Díky dotaci 7 500 000 Kč, kterou městečko získalo od Ministerstva pro místní rozvoj z Integrovaného regionálního operačního programu, prochází hasičská zbrojnice kompletní rekonstrukcí. Budova, která byla postavena v roce 1964, ji nutně potřebovala, navíc kvůli malým rozměrům zde nebylo možné parkovat novou cisternu Tatra. Realizací projektu tak dojde k vyřešení několika problémů najednou.

Počátkem února převzala staveniště firma Obis Nová Paka a vše nabralo rychlý spád. Jako první přišly na řadu bourací práce. Ze střechy zmizela vysoká věž, kterou již hasiči k sušení hadic nepotřebují. Nejviditelnější změna však patřila garážím. Během několika dnů byly téměř celé ubourány, zbyla pouze zadní a boční stěna, bez střechy.

Následovalo rozsáhlé bourání příček, stropů a dalších konstrukcí. Modernizace objekt poměrně výrazně změní. V prvním patře vznikne úplně nové zázemí pro hasiče (šatny, sklady, sprchy). V přízemí hlavní budovy bude školící místnost s kuchyňkou a kompletní sociální příslušenství tak, jak požaduje norma „ČSN Hasičská zbrojnice“, podle které muselo být vše naprojektováno.

Koncem března začaly vyrůstat nové zvětšené garáže. Došlo k posunu přední zdi, směrem k silnici a k razantnímu zvýšení střechy. Vnitřní prostory již nebudou příčkami členěny jako doposud, ale stání pro hasičské vozy bude tvořit jeden celek. V zadní části bude hala ještě propojena s bývalou garáží pro osobní vůz, která nově poslouží jako dílna.

Před prázdninami začala montáž nové střešní krytiny a klempířských prvků, došlo k výměně oken a dveří a na fasádě se objevil zateplovací systém z minerální vaty. Vyměnily se také všechny přípojky.

Nyní objekt čeká na finální vrstvu fasády a dokončovací práce v interiéru. Na cestě jsou nové obklady, podlahové krytiny, dveře, elektrovybavení, sanita, topení, vzduchotechnika a další doplňky. Městečko také řeší dlouhé měsíce přesun plynoměru do niky na fasádě, aby se rozšířila cesta kolem zbrojnice. Na podzim jsou naplánovány rozsáhlé úpravy okolního terénu a položení finální asfaltové vrstvy v sousedící „Kutnarově uličce“.

Hasiči i představitelé obce se již nemohou dočkat, až modernizovaný objekt převezmou a budou ho moci začít využívat. Přeci jenom, malá obec nerealizuje takovéto snové projekty každý rok.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!