Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 1

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hasičská zbrojnice a kostel získaly nové zabezpečení

03. 04. 2010

V průběhu března byl instalován nový systém zabezpečení do mlázovického kostela a do hasičské zbrojnice. Výrazným způsobem zvyšuje ochranu těchto objektů před vyloupením či vandaly.

Městečko se rozhodlo reagovat na zvýšený počet vloupání do budov různých spolků a organizací v Královéhradeckém kraji. Trend prudce stoupajících krádeží a výše škod, která je při nich způsobena, je zaznamenáván velmi často i v našem blízkém okolí. Články v tisku dokumentující násilné vniknutí do hasičských zbrojnic, kanceláří firem, kostelů, kapliček, chalup a dalších objektů jsou toho smutným důkazem.

I když v Kostele Nejsvětější Trojice v Mlázovicích nejsou umístěny žádné vzácné památky ani kulturní díla (to málo cenného bylo ukradeno počátkem devadesátých let), jen pouhá ochrana před případnými vandaly, kteří by zde mohli napáchat škodu, stála za zřízení nového systému zabezpečení. Totéž platí i pro hasičskou zbrojnici.

Obě budovy mají nyní instalován velmi moderní, sofistikovaný systém ochrany. Při jakémkoliv násilném vniknutí spustí několikanásobný alarm a informuje několik míst o narušení objektu. Ve velmi krátké době je spuštěna reakce, která postihne případného narušitele.  Obě budovy se tak přidávají k dalším již dříve zabezpečeným majetkům našeho městečka, kde lapkové a chuligáni nejsou vítáni!

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!