Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hasiči nespí ani v zimě

23. 03. 2021

Hasiči v uplynulých měsících vyjížděli k zásahům, pomáhali obci a udržovali techniku.

I když již přes rok nepanuje ve společnosti dobrá nálada a veškeré aktivity jsou maximálně utlumeny, hasiči se snaží držet své aktivity trochu při životě. V letošních mrazech poprvé vyzkoušeli nastříkávat asfaltové hřiště za trafem a pak i vylepšovat led na koupališti. Jsou to cenné zkušenosti do budoucích let, které umožní udělat led i při menších mrazech, když koupaliště nezamrzne. Při větší oblevě a tání sněhu prováděli také monitoring toků a probíhala péče o techniku a zázemí. V poslední době jsou nápomocni obci při dopravě našich občanů na očkování do očkovacího centra v jičínské nemocnici.

Nenudí se ani výjezdová jednotka. V sobotu 6. února v 15:21 a v pondělí 22. února v 8:22 byli mlázovičtí hasiči povoláni operačním střediskem k požárům sazí v komíně. V prvním případě vyjeli do Konecchlumí, kde byli společně s dobrovolnou jednotkou z Lužan připraveni na žádost velitele zásahu zasáhnout a pomoci profesionálním kolegům z Jičína. V druhém případě se jednalo o komín v Mlázovicích. První byl na místě místní velitel, provedl průzkum a monitoroval stav do příjezdu hořických kolegů. Komín byl ve špatném stavu a musely být hořící saze strženy a všechny nečistoty odstraněny. Naštěstí se v obou případech požár nerozšířil mimo komínové těleso a podařilo se zabránit rozsáhlým škodám.


Text a foto: Tomáš Čeřovský, velitel JSDH Mlázovice

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!