Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Domov důchodců chrání nová střecha

03. 10. 2015

Pokrývači dokončili pokládku nové krytiny a klempířských prvků na budovu okálu.

Při realizaci velkého projektu „Snížení energetických úspor domova důchodců v Mlázovicích“ v loňském roce, bylo zjištěno, že se střecha na budově okálu nachází v havarijním stavu. U objektu, který byl kolaudován v roce 1985 to nikdo nepředpokládal. Díky lešení, které bylo postaveno kvůli zateplení fasády, se podařilo odhalit závažný problém. Velké množství střešních tašek vykazovalo praskliny. Poškození vzniklo v důsledku porušení technologické kázně při výstavbě budovy. Tehdejší stavitelé použili špatný rozměr střešních latí a navíc instalovali betonovou krytinu, která je svojí vahou pro tento typ objektu nevhodná. Těžké tašky tlačily na latě, prohnuly je a dále došlo i k poškození samotných tašek.

Proto domov důchodců po dohodě s městečkem, zařadil opravu této střechy do akcí letošního roku. Odborná firma nejprve provedla demontáž staré krytiny, latí a podbití. Následovalo očištění krovu, jeho impregnace proti dřevokaznému hmyzu a houbám a instalace hydroizolační fólie. Následovalo položení nových latí a pálené střešní krytiny, která konstrukci zatěžuje méně než betonová. Na závěr byly instalovány nové klempířské prvky. Jako na ostatních obecních budovách jsou veškeré okapy, římsy, svody, a další prvky z kvalitních probarvených hliníkových profilů, které zaručují pěkný vzhled, bezúdržbovost a dlouhou životnost.

Oprava střechy je v krátké době dalším velkým projektem zlepšujícím technický stav budov domova i komfort jeho klientů. Vedení příspěvkové organizace i její zřizovatel se budou i nadále snažit, v rámci finančních možností, pokračovat v další modernizaci.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!