Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Dokončeny zahradnické úpravy crossové dráhy

22. 10. 2008

Druhý říjnový týden byly dokončeny zahradnické úpravy crossové dráhy u koupaliště, která byla vybudována v průběhu roku 2006. Vysázeno bylo několik stromů a desítky keřů kvůli zpevnění a estetické úpravě svahu.

V průběhu roku 2006 byla v rámci výstavby tzv. multifunkčního sportoviště za trafostanicí u koupaliště, vybudována také dráha pro crossová kola. Kvůli výstavbě dráhy byl výrazně narušen břeh, který tvořil přirozenou hranici sportovišť. Narušený svah začal trpět výraznou vodní erozí a na několika místech došlo k drobným sesuvům půdy.

Nové zastupitelstvo, které vzešlo z voleb v roce 2006, nechtělo uvolňovat v souvislosti s tímto diskutabilním projektem další obecní finance, na druhou stranu si uvědomovalo, že je nutné provést dokončovací úpravy zabraňující možným škodám při dalších sesuvech zeminy. 
Prvotní návrh na úpravy ze strany profesionální zahradnické firmy dosahoval téměř 200 tisíc korun. Proto byl zamítnut a hledaly se další varianty.


V letošním roce byl návrh realizace zadán zahradní architektce Ing. Lence Hladíkové, která loni pro městečko vypracovala projekt revitalizace veřejných prostranství (nyní je realizován v rámci dotace z evropských fondů).
Velmi jednoduchou a levnou metodou zakreslením návrhu do panoramatické fotografie, navrhla efektivní řešení. Pracovníci městečka provedli koncem října výsadbu několika bříz a desítek keřů (kalina, ptačí zob, svída, zimolez apod.). Vysázené rostliny výrazně zpevní narušený svah a rovněž zkulturní sportovní areál. Po více než dvou letech tak budou dokončeny veškeré práce v této lokalitě.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!