Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Dokončeny nátěry střechy a konstrukcí kostela

27. 11. 2007

Těsně před začátkem listopadového sněžení byly dokončeny práce na obnově nátěrů věžních kopulí a klempířských konstrukcí Kostela Nejsvětější Trojice v Mlázovicích. Společně s tím byly provedeny drobné opravy střechy a fasády.

Mlázovický kostel patří k jedné z největších dominant městečka a okolí. Jak by ne, vždyť je vidět ze všech stran již z dálky a také patří k nejstarším stavbám v obci. Zároveň je významnou, státem registrovanou, kulturní památkou. Proto se městečko snaží, aby byl v co nejlepším technickém stavu, i když není jeho vlastníkem. Zastupitelé počátkem roku rozhodli, že se budou Mlázovice finančně spolupodílet na nátěrech střechy a klempířských konstrukcí a přispěli církvi 35.000,- kč na tyto práce. Bělohradská farnost přidala dalších 30.000,- Kč a celá akce mohla být realizována.

Vítězem zadávacího řízení se stala firma Vokatý Hořice. Veškeré práce byly provedeny z lan, horolezeckou technikou. Při pohledu na řemeslníky zavěšené těsně pod velkou kopulí kostela, se mnohokrát tajil dech. Firma provedla omytí a nátěry obou kostelních věží, říms, střechy zakristie a dalších klempířských konstrukcí. Dále došlo k výměně poškozených eternitových šablon, opravě věžních žebříků a opravě poškozených míst na fasádě. Bohužel, vzhledem k brzkému příchodu zimy se již nepodařilo natřít i okapy a svody. Dokončení proběhne během jara příštího roku. Nátěry byly provedeny kvalitním nátěrovým systémem a tak se můžeme těšit, že dílo vydrží řadu let.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!