Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Dokončena první etapa Revitalizace prostranství

02. 01. 2009

Koncem roku 2008 byla dokončena první část tříletého projektu „Revitalizace veřejných prostranství“, který je spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTS II.

16. září byl zahájen rozsáhlý projekt „Revitalizace veřejných prostranství městysu Mlázovice“. V rámci tohoto projektu dojde k rekonstrukci více než 2000 m2 chodníků v centru městysu, revitalizaci zeleně, výstavbě opěrné zdi pod Radnicí, rekonstrukci veřejného osvětlení v řešeném území a k pořízení nového mobiliáře. Projekt je hrazen 7,5 % z rozpočtu městyse, zbylých 92,5 % financuje Evropská Unie a Královéhradecký kraj, prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II. Severovýchod.

Zahajovací etapa zahrnovala rekonstrukci chodníků ve dvou úsecích. První navázal na loni vybudované chodníky v severní části náměstí. Po nové dlažbě se tak nyní chodci dostanou až do ulice Gebauerova. Druhá část stavebních prací zrekonstruovala úsek od kostela, kolem Radnice až do Novopacké ulice. V obou případech byla rozebrána stará dlažba, nebo byly odstraněny betonové kusy a úseky byly zadlážděny zámkovou dlažbou BEST Classico šedé barvy. Samozřejmostí byla i výměna silničních a záhonových obrubníků, zpevnění úseků přejezdných auty a vybudování bezbariérových vstupů.

Letošní práce byly dokončeny přesně podle harmonogramu. Ve srovnání s objemem plánovaných prací v roce 2009 a 2010, můžeme s nadsázkou říci, že se jednalo o pouhou předehru. Druhá etapa realizace čeká městečko na jaře roku 2009. Mlázovičtí občané se mohou těšit na zřetelné zkvalitnění prostředí ve svém městečku.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!