Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Dokončena III. etapa výměny oken Radnice

22. 03. 2009

V březnu byla dokončena další fáze výměny oken a vstupních dveří na budově společensko-správního centra Radnice v Mlázovicích. Projekt kompletní výměny, který byl zahájen v roce 2007, bude pravděpodobně pokračovat minimálně až do roku 2011.

Rozsáhlá budova mlázovické Radnice, společně se všemi příslušenstvími (hospoda, sál, Obecní úřad, chodby, kino, bar, salónek, jídelna, tělocvična, byt, ubytovna, technické prostory), si vyžaduje nemalé investice z obecního rozpočtu. Jednou z nejdůležitějších aktivit je výměna oken a vstupních dveří. Havarijní stav většiny z těchto prvků ohrožuje zdraví kolemjdoucích, vysoké ztráty energií, které unikají několikacentimetrovými otvory v dožitých konstrukcích, zase obecní pokladnu.

Proto se zastupitelstvo městečka rozhodlo již v roce 2007 začít s postupnou výměnou těchto stavebních prvků. Vzhledem k vysoké finanční náročnosti musela být akce rozdělena do několika etap. V březnu letošního roku dokončili pracovníci firmy VEKRA již její třetí dějství. Tentokrát došlo k výměně schodišťových sestav a vchodových dveří v chodbách k sálu, tělocvičně a kinu. Doposud se jednalo o stavebně a technicky o nejnáročnější etapu. Její hodnota se pohybuje kolem 300 tisíc korun.

Největším oříškem bylo hledání vhodného architektonického řešení. Dosavadní rozvržení výplní nešlo použít, protože již bylo za limity normy pro plastová okna. Zvažováno bylo mnoho řešení, nakonec však zvítězil návrh, který zpracoval architekt celé budovy, ing.arch. Petr Kutnar. Jeho řešení logicky doplnilo koncept stavby a zachovalo úmyslné oddělení jednotlivých částí komplexu. Dá se říci, že nové řešení budovu opticky vylepšilo, protože koncem 70.let, kdy byla přístavba realizována, byly konstruktéři výrazně omezeni typizovanými prvky, které se vyráběly ve velkých sériích. Nynější řešení je více ušito na míru, právě na naši Radnici. Oproti minulému stavu byla také výrazně zvýšena bezpečnost účastníků všech akcí pořádaných v objektu, protože nová okna mají bezpečnostní skla zamezující případnému poranění od skelných úlomků. Upraveno je také otevírání křídel, již není možné, aby někdo z oken vypadnul. Dokončení III. etapy tak znamená výrazné zvýšení estetické hodnoty a bezpečnosti rekonstruovaných prostor, zároveň napomůže k výrazným úsporám za vytápění.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!