Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Dokončena I. etapa výměny oken na Radnici

18. 03. 2007

Jedním z úkolů, které si stanovilo zastupitelstvo pro letošní rok, byla výměna části oken na budově Radnice. Akce je dokončena, nová okna jsou již namontována.

Okna na všech částech společensko-správního centra v Mlázovicích, jsou více než třicet let stará. Letmým pohledem je patrné, že jejich životnost je u konce. Dochází tím k obrovským tepelným ztrátám, v některých částech již není možné je otevřít a někde dokonce hrozilo vypadnutí křídel z rámu. Z těchto důvodů přikročila obec k výměně oken za nová.

Protože dřevěná okna vyžadují častou a náročnou údržbu, byla zvolena varianta výrobků z plastu (se zafóliováním imitace ořechu). Vítězem poptávkového řízení, realizujícím celou akci, se stala renomovaná společnost VEKRA, a.s., která zaručuje vysokou kvalitu práce a zároveň nabídla nejlepší cenu a nejdelší záruku.

Vzhledem k rozsahu potřebných prací a finančním možnostem obce, byl proces rozdělen do několika etap. První, která byla právě dokončena a obec za ni zaplatila 250 000 Kč, zahrnovala výměnu oken u restaurace, jídelny, salónku, sálu, kuchyňky, sociálního zařízení sálu a vstupní chodby. Veškeré práce byly dokončeny za čtyři dny, vše v perfektní kvalitě. Radnice se tak může pochlubit novým vzhledem, který se velmi podobá stavu z počátku minulého století. Změnu v architektonické podobě oken kvitoval pochvalně i autor posledních stavebních úprav budovy p. Ing. arch. Petr Kutnar, kterému se použití školských oken v sedmdesátých letech nelíbilo, ale jiná prý v tu dobu nebyla k dispozici.

V následujích letech chce obec pokračovat v dalších etapách výměny. Vše bude záležet především na stavu obecního rozpočtu.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!