Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Dokončena druhá etapa modernizace sálu Radnice

30. 09. 2008

Nové topení, renovovaná podlaha, rekonstruované obložení. To jsou letošní zásahy, které byly provedeny na sále mlázovické Radnice. Městečko má k dispozici modernizovaný sál pro 300 osob, který na okrese jen obtížně hledá konkurenci.

Masivní investice do sálu mlázovické Radnice pokračují. V loňském roce byla vyměněna okna, zrekonstruován strop a provedeno zateplení. Dále byla obnovena jedna stěna. Ještě před tím, v roce 2005, bylo kompletně přestavěno sociální zařízení. Tím však rekonstrukce ani zdaleka neskončila.

Třicet let staré prostory vyžadují velké zásahy. Proto letos proběhla druhá etapa modernizace. Staré ústřední topení nahradila nejnovější technologie kondenzačního vytápění, s novými radiátory i rozvody. Očekávají se značné úspory ve vytápění oproti dosluhujícímu a nefunkčnímu systému ze vzdálené kotelny.

Výrazného omlazení se dočkala i parketová podlaha. Na základě odborného posouzení několika firem bylo přistoupeno k její zásadní renovaci, v případě dalšího odkladu by již došlo k jejímu nevratnému poškození. Dubové parkety dnes vypadají jako nové a jsou opatřeny kvalitním švédským lakem.

Vyměněno a doplněno bylo také dřevěné obložení sálu. Společně s ochrannými konstrukcemi radiátorů tvoří především ochrannou funkci proti oděru zdí stoly a židlemi. Obklady jsou z lakovaného dubového masivu a tak plní zároveň významnou dekorační funkci. Opravena byla také čelní stěna, schody na pódium a další dřevěné prvky.

V příštích letech je třeba ještě provést výměnu stolů, židlí a dveří a provést drobné dokončovací práce. Již dnes však disponuje naše městečko kulturními prostory, které chybí většině velkých měst v regionu. Řada obcí zpracovává velkolepé projekty s miliónovými náklady, aby vytvořila svým občanům patřičné zázemí pro společenské a kulturní akce. My již takové zařízení dávno máme. A na vysoké úrovni. Kromě obecních záležitostí láká i řadu firemních a soukromých akcí, pro které nabízí velmi atraktivní prostředí a výhodné podmínky.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#1 | Hana Skrbková | 06. 10. 2008 22:15
to je fajn. sál bude ted úplně super až budou plesy avšelijaké akce. ten strop a parkety měli opravdu již něco za sebou.je to super!!!*4*