Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Dokončena 1. etapa dopravních staveb u koupaliště

21. 11. 2010

Před pár dny byla dokončena první etapa výstavby obslužné komunikace v areálu Cihelna a nové plochy parkoviště u koupaliště.

Po vybudování inženýrských sítí na nových pozemcích určených k individuální výstavbě u mlázovického koupaliště, přišla na řadu výstavba obslužné komunikace. Městečko se přiklonilo k dvouetapové variantě, což znamená, že nejprve byla vybudována konstrukce vozovky zakončená asfaltovým recyklátem a teprve ve druhé fázi bude položen klasický asfaltový koberec, instalovány betonové obrubníky a vydlážděny chodníky.

Důvodem k rozdělení stavby na více etap je snaha minimalizovat škody způsobené na nových površích. I když se při pokládce vodovodu, kanalizace, plynu, elektřiny a dalších sítí provádělo pečlivě hutnění terénu, většinou pokaždé dojde na několika místech k následnému dosednutí zeminy, které by poškodilo finální asfalt. Dalším důvodem je obava, že velký pohyb těžkých stavebních strojů, které se v lokalitě pohybují a budou pohybovat při výstavbě domů, by způsobil také velké škody.

V květnu tohoto roku byly provedeny zemní výkopové práce na nové komunikaci, dnes již můžeme říkat v ulici „Cihelna“. Poté byl navezen materiál a proběhlo důkladné hutnění. Následovalo vybudování vjezdů na jednotlivé parcely a položení asfaltového recyklátu.
Stejným způsobem byla provedena výstavba parkoviště vedle koupaliště. V jeho konstrukci byly využity desítky tun betonu i asfaltu, které byly odstraněny při výstavbě chodníků a komunikací v obci. Na jedné straně tak obec ušetřila za dopravu materiálu na skládku, na druhé to znamenalo výraznou úsporu nového materiálu do konstrukce parkoviště.

Na uvedených dopravních stavbách byly provedeny ještě drobné terénní úpravy a osazeny kanalizační vpusti. Tam, kde to bude z důvodu sesedání zeminy třeba, bude ještě probíhat dosypávání materiálu. Za několik let bude provedena druhá etapa, která stavbu definitivně zakončí.


 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!