Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Do zdravotního střediska a domova důchodců novými dveřmi

02. 10. 2017

Dva nové vstupní portály odstranily velkou bariéru pro seniory i návštěvníky mlázovických ambulancí.

Po loňské výměně oken na zdravotním středisku č.p. 43 na Náměstí, přišly na řadu konečně také hlavní vstupní dveře. Jejich stáří přesahovalo 60 let a kromě nevzhledného vstupu do budovy způsobovaly značné problémy starším návštěvníkům praktického lékaře a stomatologa a také seniorům z místního domova důchodců, kteří tudy chodí na náměstí. Všechny kovové konstrukce byly značně zkorodované, správně nefungovaly panty, zámky, kliky. V prazích byly velké díry, dveře samozřejmě netěsnily a unikalo jimi velké množství tepla. Jejich otevírání bylo problematické a bylo nutné vyvinout větší sílu.

Již samotná příprava výměny byla velmi komplikovaná. Zvažovala se úprava velikosti samotného stavebního otvoru, posuzovala konstrukce z různých materiálů (plast, hliník, ocel, jejich kombinace). Hlavním požadavkem klíčových uživatelů byla ovšem budoucí bezbariérovost. Vždyť mnoho klientů domova používá různé pomůcky (berle, chodítka, vozíky). Místo také slouží jako alternativní vstup posádek záchranné služby do domova. A i v těchto případech se transportují nosítka či lehátka.

Proto městečko nechtělo instalovat nové obyčejné dveře, které by lidem překážely. A zároveň by byly brzy otlučené od všech uvedených pomůcek. A i když jsou dvoje dveře s automatickým otevíráním finančně nákladné, byly v tomto případě jedinou rozumnou volbou.

Dalším problémem bylo sladění členění dveří s novými okny, která jsou plastová. Moderní systémy, vhodné pro tyto aplikace, se na starší objekt příliš nehodily.

Nakonec se podařilo úspěšně sladit veškeré požadavky a možnosti obce. Výsledek může každý ohodnotit sám. Nové automatické dveře poskytují vysoký komfort všem návštěvníkům lékařů i domova důchodců. Po opravě podlahy vstupní chodby, která se plánuje na příští rok, bude vše kompletně bezbariérové.

Portály jsou nyní kromě funkčnosti i velmi estetické a příjemně dolaďují tvář jednoho z hlavních domů v centu obce. Použité kvalitní hliníkové profily i švýcarské pohony snad dávají záruku dlouholetého bezproblémového provozu.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!