Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Do Šárovcovy Lhoty po nové silnici

10. 11. 2017

Nejenom nový asfalt, ale také sanace krajnic, důkladné odvodnění, nové propustky či značení. Během pár týdnů se tato dopravní komunikace změnila k nepoznání.

Do Mlázovic vedou tři silnice. Donedávna všechny v havarijním stavu. Od konce října to však už neplatí. Kraj zrekonstruoval silnici III. třídy Mlázovice – Šárovcova Lhota. Motoristům z okolí se tak naskytla nevídaná možnost využívat kvalitní infrastrukturu.

Poslední větší zásahy proběhly na této cestě v šedesátých letech minulého století. Více než padesát let provozu bez zásadních oprav a neustále narůstající zátěž, udělaly své. Řidičům ztěžovaly jízdu stovky výtluků a na mnoha místech propadlé krajnice. I při pouhé „padesátce„ bylo cestování velkým utrpením. Pro cestující i vozidla.

Proto městečko velmi uvítalo rozhodnutí Správy silnic poškozenou cestu opravit. Obec se aktivně podílela již na projektové přípravě a díky místní znalosti byl projekt rekonstrukce v několika bodech změněn a upraven.

Ještě před zahájením prací provedlo městečko opravu vlastních propustků. Prakticky všechny byly nefunkční, což výrazně zhoršovalo stav vozovky i pohyb techniky na přilehlá pole. Zároveň došlo k úpravám zeleně. Díky tomu již nebudou větve suchých stromů pod hřbitovem a u rybníka ničit projíždějící vozidla a ohrožovat bezpečnost silničního provozu. Vyměněny byly také obrubníky na výjezdu z Mlázovic.

V půlce září byla cesta uzavřena a na stavbě začaly pracovat stroje. Nutno podotknout, že opravdu pracovat. Již od prvního dne uzavírky bylo na staveništi rušno, firma využívala každého pěkného dne, včetně víkendů. Tak by to mělo vypadat, ale v Čechách často nevídané.

Nejprve došlo k vyčištění příkopů, poté následovala důkladná sanace propadlých krajnic. Mezitím stavbaři budovali nové odvodnění silničního tělesa v zatáčce u rybníka. K několika drenážím přibyly také horské vpusti, které převádí dešťovou vodu z jedné strany na druhou. Zabraňují tím poškozování konstrukce vozovky a namrzání vytékající vody na vozovce.

Poté přišlo na řadu asfaltování. Dvě silné vrstvy kvalitního materiálu, společně s geomřížemi na problematických úsecích, zajistí kvalitní svezení a dlouhou životnost celého díla. Kromě silnice byla také kompletně rekonstruována křižovatka před Šárovcovou Lhotou, včetně všech odboček.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!