Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Do Mlázovic proudí voda z nové úpravny

05. 01. 2021

Díky investici VOS Jičín, a.s. je městečko zásobováno pitnou vodou z nové technologie.

Spolehlivější dodávky a voda špičkových parametrů. To jsou dva hlavní benefity z dokončené rekonstrukce úpravny vody a čerpací stanice v Mlázovicích. VOS Jičín, a.s., jako vlastník a provozovatel vodárenské soustavy v obci, provedl velkorysou rekonstrukci původních technologických celků i budovy vodárny. Investici v hodnotě 16 mil. Kč bylo možné provést především díky poskytnutí zásadní dotace z rozpočtu EU. Společně s vodárnou Mlázovice byla rekonstruována také úpravna v Lázních Bělohradě. Zde hodnota prací přesáhla 62 mil. Kč. Pro obyvatele městečka je i tato událost důležitá. Obě zařízení jsou totiž propojena, v případě potřeby se vzájemně doplňují a nahrazují.

Součástí projektu byly rozsáhlé stavební úpravy objektu a jeho bezprostředního okolí. Zcela nová je technologie pro čerpání a úpravu vody. Nyní je celý proces řízen počítačem a dálkově spravovaný. Správce vodovodu může rychle a efektivně reagovat na různé mimořádné stavy.

Výbornou zprávou je také fakt, že voda tekoucí v Mlázovicích z kohoutků je natolik kvalitní, že potřebuje pouze malou úpravu. Je do ní přidáván chlór (v minimálním množství, na spodní hranici normy) a dále jedlá soda, která eliminuje sloučeniny železa. Ve srovnání s většinou republiky tedy pijeme vodu vysoké kvality, která navíc pochází z místních vodních zdrojů (pokud není zdejší vodojem přepojen dočasně na jiné vrty).

Provedená rekonstrukce je svým rozsahem ojedinělá a bude mít dlouhodobý vliv na kvalitu pitné vody i v mnoha dalších obcích, které jsou z Mlázovic zásobované. Včetně velké části Jičína.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!