Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Do Mezihoří po novém mostě

10. 10. 2018

Koncem října byl otevřen nový most na silnici mezi Šárovcovou Lhotou a Ostroměří.

Pro místní část Mezihoří je silnice na Lhotu a pak dále do Mlázovic prakticky jedinou použitelnou cestou do mateřské obce. Pro tamní obyvatele, a nejenom pro ně, znamenala půlroční uzavírka mostu zásadní problémy. Odměnou jim nyní je moderní a bezpečná stavba.

Královéhradecký kraj se rozhodl stařičký, nevyhovující most odstranit a na jeho místě postavit zcela nový. Již při letmém pohledu bylo vidět, že základy stavby nejsou v dobrém stavu, samotná mostovka se drolila na několika místech. Největší varování přinesly povodně před pár lety, při kterých bylo toto místo téměř zaplaveno. Nedokonalá stavba takový tlak vody nemohla bez úhony vydržet.

V rámci stavebních prací nejprve dělníci provedli kompletní demolici pískovcového oblouku, včetně základů. Nový most byl, kvůli nestabilitě podloží, založen na 8m pilotech. Proto ho nyní neohrozí ani velká voda. Součástí stavby byla také oprava 90m komunikace, směrem ze lhotecké křižovatky a úprava říčního koryta v bezprostředním okolí.

Nový most přišel krajskou pokladnu na 17,5 mil. Kč, většinu prostředků poskytl stát prostřednictvím dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Jedná se o moderní konstrukci, která unese i nejtěžší nákladní vozy. Po komplexní opravě mostku na silnici Šárovcova Lhota – Mlázovice se v krátké době jedná o realizaci druhé důležité stavby překlenující Chotečský potok.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!