Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Do konce letošního roku bude v Mlázovicích nové sportovní hřiště s umělým povrchem

25. 07. 2008

Městečko uspělo u Královehradeckého kraje s žádostí o dotaci na rekonstrukci stařičkého tenisového kurtu, a tak se dočkáme už do konce letošního roku nového hřiště pro tenis, volejbal a nohejbal s umělým povrchem!

Doby, kdy asfaltový tenisový kurt v Mlázovicích praskal ve švech a tvořily se pořadníky na jeho užívání, jsou pryč. Hlavním důvodem je jeho zastaralost a řada stavebních nedostatků a také fakt, že již nevyhovuje dnešním požadavkům. Od osmdesátých let, kdy bylo svépomocí vybudováno, se hodně věcí změnilo. Hřiště nemá normovaný rozměr pro tenis, plot je příliš blízko, řada míčků během hry končí v plotě a některé zákroky hráčů hrozí zraněním. Dalším výrazným problémem je propadlý asfalt, který na několika místech vytváří hluboké kaluže vody a výrazně zasahuje do hry. Ideální není ani odvodnění plochy, stejně tak dosloužilo oplocení. Proto začali hráči postupně jezdit do okolních obcí a naše sportoviště osiřelo.

Zastupitelé se rozhodli, že se pokusí tento stav změnit a nevyhovující hřiště zrekonstruovat. Vznikl projekt modernizace a počátkem roku byla podána žádost o dotaci z grantu odboru školství Královehradeckého kraje. Městečko se svojí žádostí uspělo a kraj poskytne na uvedený projekt 200.000 Kč, což je maximální možná dotace z této kapitoly.

Mlázovice přidají k dotaci svůj podíl ve výši 400 000 Kč a do konce roku bude provedena rozsáhlá rekonstrukce. Dojde k rozšíření plochy hřiště na normativní rozměr 36m x18m, sejmutí propadlé asfaltové vrstvy, prostor bude ohraničen obrubníky a odvodněn. Rovněž vyroste zbrusu nový poplastovaný plot. Tím hlavním je však položení nového umělého koberce s možností využití na tenis, volejbal a nohejbal. Instalovány budou také vyměnitelné sloupky a sítě (podle druhu sportu).

I když se jedná o vysokou finanční investici z obecní pokladny, při uvažované životnosti použitých materiálů  30 - 40 let, získají obyvatelé a návštěvníci městečka dlouhodobě možnost sportovat na špičkovém sportovišti.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!