Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Do Chotče po nové silnici

28. 12. 2020

Královéhradecký kraj kompletně opravil silnici třetí třídy mezi obcemi Mlázovice a Choteč.

Oprava probíhala za úplné uzavírky od počátku září až do listopadu. V jejím průběhu došlo ke zpevnění mostního objektu před vjezdem do Chotče, tzv. hráze. Často se propadající a zvlněná vozovka byla odstraněna a stavbaři na místo položili nové konstrukční vrstvy. Podobně byla provedena sanace krajnic v místech, která nebyla dostatečně únosná.

Zvláštní pozornosti se dostalo problematickému úseku na vjezdu do Mlázovic. Nedostatečně zpevněné podloží zde způsobovalo často velké defekty, které mohly způsobit až vážnou dopravní nehodu. I na tomto místě byly odstraněny jílové vrstvy a provedena nová konstrukce.

Podél celé silnice se obnovily a vyčistily příkopy, zbrusu nové jsou také všechny propustky a vjezdy na pole. Následovalo položení první asfaltobetonové vrstvy a tam, kde to situace vyžadovala, instalace zpevňujících geomříží. Na závěr byl položen nový asfalt v celé délce komunikace.

Před otevřením nové cesty pro veřejnost instalovali stavbaři nové dopravní značky i patníky a provedli nástřik krajnic. Celkové náklady na opravu přesáhly 10 mil. Kč. Hrazeny byly ze Státního fondu dopravní infrastruktury (Programu pro obnovy silnic II. a III. tříd) a také z rozpočtu kraje.

V podobě nově opravené silnice dostali řidiči předčasný vánoční dárek. Spokojené je i vedení městečka, které se po dlouhá léta aktivně snažilo, aby byla často využíváná komunikace dána do pořádku. Cesta je nyní pohodlná a bezpečná. Samozřejmě za předpokladu nižších rychlostí a dodržování pravidel míjení vozidel. Přeci jenom je silnice na mnoha místech úzká a nový asfalt svádí k menší ostražitosti a rychlejší jízdě.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!