Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Do autobusu pohodlněji

30. 08. 2021

Cestující již využívají opravenou autobusovou zastávku ve směru na Jičín.

Občané obce využívající služby hromadné dopravy si již delší dobu oprávněně stěžovali na problémy, které způsoboval špatný technický stav asfaltového povrchu u zastávky na Jičín. Při každém větším dešti nebo tání sněhu přijíždějící autobusy vytlačovaly vodu z kaluží a ta, společně s blátem, létala po celé zastávce. Na vině bylo několik hlubokých propadlin, které se časem v komunikaci vytvořily. Jak se povrch silnice vlnil, dala se do pohybu také část zámkové dlažby s obrubníky, kde čekají cestující.

Příčinou poruchy byla nedostatečně zpevněná podkladní vrstva pod asfaltem. Když se v 80. letech minulého století asfaltovalo náměstí, finální povrch byl položen pouze na odhrábnutou hlínu a proto nemohl odolat velkému zatížení linkových autobusů, které v daném místě jezdí stále ve stejné stopě.

Oprava poškození byla rozsáhlá a finančně náročná. Ale neodkladná. Proto městečko využilo přítomnosti asfaltovací technologie při rekonstrukci místní komunikace „Na Závisti“ a současně provedlo opravu autobusového stání na náměstí.

Nejprve bylo nutné kompletně rozebrat přiléhající chodník, poté byly odstraněny konstrukční vrstvy vozovky. Místo komunikace se objevila asi 40cm prohlubeň. Poté přišla na řadu pokládka jednotlivých vrstev – nové štěrkodrti, betonové stabilizace a nakonec položení asfaltového koberce. Kvůli poruše finišeru byla celá akce nechtěně o 3 týdny prodloužena.

Společně se silnicí byly instalovány nové obrubníky a opraven přilehlý chodník. Cestující se již nemusí obávat o čistotu svých oděvů při nepřízni počasí. Ti, co z autobusu vystupují, si zase mohou být jisti, že šlapou na pevný a rovný povrch.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!