Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Děti hasily a dováděly

17. 09. 2023

V sobotu 9. září 2023 uspořádali mlázovičtí hasiči zábavné odpoledne pro děti.

Po obědě se začaly kolem koupaliště pohybovat červená vozidla a členové místního SDH pilně připravovali zázemí pro dětskou akci. Prví návštěvníci na sebe nenechali dlouho čekat a areál se brzy zaplnil dětmi a jejich doprovodem.

Na všechny čekal okruh s různými stanovišti. Děti zkoušely přiřazovat hasičské symboly k různému vybavení nebo používat důležitá telefonní čísla. Mladší zase skládaly puzzle s hasičskou tématikou. U dalšího stolečku se ukázalo, jak je kdo velký znalec přírody. Poznávačka listů stromů „dala zabrat“ i některým dospělým.

Nechyběla ani dovednostní disciplína v podání ručkování po laně, průlezu tubusy a hody na cíl. Okruh byl zakončen stříkáním z ruční džberovky na terče u koupaliště. A pak jen veliteli hasičů zodpovědět tři záludné otázky a sladká odměna byla na světě.

Co by to bylo za hasičskou akci, kdyby si děti nezkusily stříkání z opravdových hadic. Nastartovat Tatru a jde se na věc. Stromy zasázené ve břehu nad hřištěm byly toho dne opravdu řádně zality. Ke třem proudnicím stála neustále fronta. A kdo zrovna nehasil, prohlížel si vybavení hasičů nebo se občerstvoval u vzorně připraveného stánku.

Na závěr přišel zlatý hřeb. Hasiči připravili pěnu (nezávadnou z mýdla a šampónu) a děti se na louce patřičně vyřádily. A pak jen umýt z cisterny nebo skočit do koupaliště a hurá domů.

Vydařenou akci podpořilo nádherné počasí. Pořadatelé i účastníci spokojeně odcházeli domů po velmi příjemně stráveném odpoledni.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!