Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Děti budou mít radost z nového hřiště

29. 06. 2020

Na jaře roku 2021 se splní přání mnoha dětí a jejich rodičů. Díky státní dotaci vyroste v areálu u koupaliště zbrusu nové hřiště pro několik věkových kategorií.

Městečko bylo úspěšné se svojí žádostí o dotaci a z Ministerstva pro místní rozvoj ČR obdrží 650 000 Kč. Díky tomu vznikne za tenisovými kurty zcela nový prostor pro děti za téměř milion korun. Jeho podobu si do značné míry určily samy děti, protože se aktivně podílely na jeho projektování. Bude na něm více než 10 herních prvků a každý si jistě přijde na své.

Stavět se začne na jaře, ale již nyní probíhá výběrové řízení na dodavatele. Vzhledem k mnohaletým špatným zkušenostem z údržby dosavadních dětských ploch je kladen hlavní důraz na kvalitu a životnost jednotlivých sestav.

Po dokončení projektu bude v Mlázovicích dětem k dispozici několik lokalit. Kromě oblíbeného hřiště na zahradě školky a jednotlivých prvků u koupaliště, bude nové hřiště hlavním tahákem pro místní i přespolní. Společně s přilehlými sportovišti tak městys nabídne dětem a mládeži aktivní vyžití, které má málokterá obec s pětistovkou obyvatel.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!