Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Co vše bude opraveno v rámci evropského projektu

23. 07. 2008

Přinášíme souhrn změn, na které se mohou občané těšit v rámci realizace projektu Revitalizace veřejných prostranství městysu Mlázovice, který je spolufinancován ze strukturálních fondů EU – ROP.

Mlázovičtí občané netrpělivě očekávají zahájení revitalizace centra obce, které je předmětem projektu, jenž uspěl v konkurenci žádostí o dotaci z Regionálního operačního programu NUTS II. Severovýchod. Velmi často se dotazují na Obecním úřadu, co vše bude rekonstruováno, popř. žádají úpravy různých prostranství, které jsou právě předmětem plánovaných akcí a z důvodu přesného dodržení harmonogramu je nelze provést dříve. V této souvislosti je třeba dodat, že se jeví jako rozumné, že městečko počkalo s řadou úprav na tento velký projekt, i když někteří kritizovali jakési nedotahování akcí do konce.
Základní rámec změn navrhla v projektové dokumentaci, na základě požadavku městečka, architektka, p. Lenka Hladíková. Úpravy lze rozdělit do čtyř částí. Hlavními jsou stavební práce – rekonstrukce 2000m2 chodníků (všechny s bezbariérovými nájezdy), výměna stovek metrů silničních i zahradních obrubníků nebo výstavba terasové zdi mezi tělocvičnou a školou. Výměny se dočkají všechny obruby na Náměstí, i ty kolem hlavní části parku nebo kolem lípy před Radnicí, kde dojde ke zvětšení prostoru zeleně. Rozšířen bude i prostor pro chodník a zeleň před domem č.p.63 a 64 na Náměstí tak, aby byl ve stejné linii s prostorem autobusové zastávky. Ta dozná rozšíření, aby již cestující nemuseli vystupovat do trávy, za zámkovou dlažbu bude vyměněn také asfalt pod přístřeškem zastávky na druhé straně.

Předlážděny do zámkové dlažby budou všechny chodníky na Náměstí, mezi Náměstím a kostelem, dále pod budovou Radnice a na celém malém náměstí. To se týká rovněž přístupových cest k jednotlivým budovám na malém náměstí.  K soše Sv. Jana Nepomuckého bude vydlážděn přístupový chodníček, v její těsné blízkosti před zastávkou cyklotrasy dojde k vybudování odpočinkového místa.

V prostoru Náměstí, pod Radnicí i malého náměstí dojde ke kompletní revitalizaci zeleně. Ta spočívá v odstranění poškozených rostlin, výsadbě desítek nových stromů, stovek keřů a trvalek. Na celé ploše téměř třetiny hektaru budou založeny zbrusu nové trávníky. Výměny se v dotčeném území dočkají také všechny prvky veřejného osvětlení a pořízen bude nový městský mobiliář (12 ks laviček a sada stolu se dvěma lavicemi pro odpočinkové místo).

Celý projekt bude realizován od podzimu 2008 do podzimu 2010. Během této doby dojde k rozsáhlým změnám v našem městečku. Prosíme všechny občany i návštěvníky o shovívavost při realizačních pracích. Odměnou za trpělivost bude nová tvář městečka, která nás bude těšit v dalších letech.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!