Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Co čeká Mlázovice v roce 2023

11. 03. 2023

Městečko chce dokončit rozpracované akce. Řešit bude také některé havarijní stavy.

Po několika letech plných nejistoty přichází další. Vysoké ceny energií, obrovská inflace a narušené dodavatelské řetězce firem po celém světě. K tomu si lze připočítat značnou nejistotu, jak výkonná bude v letošním roce česká ekonomika a z toho přímo vyplývající financování obcí. I přes tato úskalí se Mlázovice budou snažit ve větší míře investovat. Rok 2023 lze nazvat rokem dokončovacím.

Městečko plánuje ukončit hned několik víceletých investic. Největší a nejdéle probíhající stavbou je rekonstrukce domu č.p. 75 v Přádově ulici. Zbývá dokončit finální vrstvu fasády a terénní úpravy v okolí. Opravený dům bude sloužit jako obecní nájemní bydlení.

Přes deset let probíhá snaha obce o náročnou rekonstrukci ohradní zdi kolem mlázovického kostela. Obec se bude snažit získat dotaci na provedení 3. etapy. Pokud se to podaří, skončí veškeré stavební práce v areálu kostela během podzimu.

Několik let také probíhá oprava obecního skladu v ulici U Porážky. Především kvůli nedostatku řemeslníků a také pro obec neakceptovatelným cenám za různé stavební práce, se rekonstrukce protáhla na 3 roky. Letos určitě skončí, a to instalací vrchní fasády a podbitím střešních přesahů.
Dokončení se dočká také instalace nového venkovního osvětlení kostela. U modernizovaných polních cest se objeví odpočinková místa a v interiéru školky budou vyměněna stará světla za moderní LEDková.

Jakmile to dovolí počasí, bude provedena druhá část rekonstrukce chodníků kolem bytovek Na Ohrádce, konkrétně u č.p. 186 a č.p. 187.

Velkou investicí bude oprava části Gebauerovy ulice (v části od odbočky s ulicí V Sadě až po konec nové zástavby v Cihelně). Tento úsek začíná být v havarijním stavu, projíždí se zde hluboké koleje a vznikají výtluky. Pokud by se co nejdříve nepoložil nový asfaltový koberec, následné opravy konstrukčních vrstev by byly násobně dražší. S touto akcí rovněž souvisí dokončení parkovacího prostoru pro areál koupaliště, který na zmíněnou komunikaci navazuje. I zde bude položen nový asfaltový povrch.

Městečko po letech plánovaní konečně zahájí opravu chodníků v Jičínské ulici. Vzhledem ke stále nevyřešenému úseku s poškozenou kanalizací před prodejnou Jednota, bylo rozhodnuto, že se začne od zadního konce (tedy od vjezdu do obce). Chodník se navíc dočká prodloužení až k odbočce na polní cestu do Kamenice, aby chodci nemuseli část trasy absolvovat po frekventované krajské silnici. Během dalších let se bude postupovat po obou stranách směrem dolů k náměstí (vždy dle finančních možností).

Značnou investicí bude také rekonstrukce uvolněného obecního bytu v bytovém domě Na Ohrádce a snad se podaří provést modernizaci sociálního zařízení pro zahradu místní školky.

Samozřejmostí bude podpora sportovního, kulturního a společenského života v městečku, stejně tak podpora udržení provozu zdravotního střediska, školky, domova důchodců, pošty a obecní restaurace.

Náklady na naplánované akce roku nepokryjí letošní příjmy rozpočtu a proto budou částečně financovány z úspor loňského roku, kdy se nepodařilo všechny projekty dokončit. Vedení obce i zastupitelé se budou maximálně snažit všechny naplánované akce dovést do konce. Zároveň musí bedlivě sledovat aktuální vývoj obecních příjmů a výdajů a v případě potřeby na něj adekvátně reagovat. Veškerá rozhodnutí budou směřovat k rozvoji a modernizaci obce, společně s rozumným a zabezpečeným financováním.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!