Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


ČEZ dokončil rekonstrukci trafostanice u kostela

21. 07. 2008

Společnost ČEZ Distribuce provedla kompletní opravu trafostanice před mlázovickým kostelem. Z centra obce tak po dlouhých letech zmizela ostudná stavba kazící okolí kulturní památky.

Mlázovičtí občané se po dlouhém čekání dočkali opravy trafostanice před kostelem. Tato stavba výrazně narušovala okolí Kostela nejsvětější trojice. Od padesátých let minulého století na ni nebyl proveden žádný podstatný zásah a zub času již vykonal své. Městečko se řadu let snažilo o nápravu, ale až v loňském roce Radnice uzavřela s energetiky dohodu o rekonstrukci.

Ta byla zahájena letos v květnu a dokončena před pár dny. Vyměněna byla střecha, včetně vazby a veškerých klempířských prvků. Dále byla provedena kompletní oprava fasády, pískovcového základu, odstraněny odpojené konzole, opravena okna a dveře a vybudován nový okapový chodník. Použité materiály byly konzultovány s památkáři, aby nedošlo k narušení památkové zóny kostela. ČEZ využil odstávky stanice také k výměně vnitřní technologie.

Opravená trafostanice již nedělá ostudu v centru městečka a svým zevnějškem, v rámci možností, zapadá mezi ostatní stavby.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!