Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Cestu k Horce čeká významná rekonstrukce

01. 09. 2018

Městečko obdrží dotaci 3 mil. Kč na obnovu kilometrového úseku cesty, kterou užívají zemědělci, lesníci i mnoho obyvatel k procházkám.

Mlázovice zaznamenaly další velký dotační úspěch. Z Programu rozvoje venkova MZe ČR, obdrží prostřednictvím MAS Brána do Českého ráje, vysokou dotaci ve výši 3 mil. Kč, která pokryje 90% nákladů na rekonstrukci polní cesty k Horce.

Projekt, který městečko připracuje již od roku 2016, díky tomu neskončí v šuplíku, ale dočká se plné realizace. Stavební práce začnou již na jaře příštího roku a hotovo musí být do letních prázdnin. Opraven bude celý úsek zmíněné cesty, který je ve vlastnictví obce. Začíná u Pressbetu, na sjezdu ze silnice III. třídy Mlázovice – Choteč, pokračuje k vodoteči u místní komunikace „Na Závisti“ a kolem Horky probíhá až na hranici katastru u mostku přes Chotečský potok.

Stavební práce spočívají v odstranění nezpevněných jílových úseků, výměně konstrukčních štěrkodrtí a položení asfaltobetonové finální vrstvy. Opraveny budou také mostky přes vodoteč. Úpravy se dočkají okolní terény, především s ohledem na omezení vodní eroze a zajištění přirozeného odtoku vody. Na závěr budou v celé lokalitě vysazeny nové stromy.

Na novou cestu se netěší jenom zemědělci a lesníci, ale také obyvatelé městečka, kteří ji hojně využívají k procházkám. Vzhledem k novému, hladkému a pevnému povrchu asi přibydou uživatelé kolečkových bruslí a děti na kolách. Proto se nabízí v těchto prostorách po opravě cesty instalovat několik odpočinkových míst. Cesta k Horce se po opravě může stát prvním úsekem relaxačního okruhu, který si mlázovičtí občané přejí v blízkosti obce vybudovat.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!