Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Cestu k Hájence lemuje nová javorová alej

15. 04. 2009

Pracovníci městečka vysázeli počátkem dubna 31 javorů podél cesty od koupaliště k mlázovické Hájence. Nové stromy nahradily přestárlé akáty a okolní křoviny.

Nejenom lidé a zvířata, ale i stromy stárnou a umírají. Jsou součástí přirozeného koloběhu přírody. Ať se to někomu líbí či nelíbí, starý strom s mnoha suchými větvemi a hnilobou kmenu je nebezpečný svému okolí a neplní svoji funkci. Ne z důvodu pohrdání přírodou, ale právě z důvodu bezpečnosti a přirozené obměny, rozhodla Radnice o odstranění akátů v prostorách za trafostanicí u koupaliště. Kromě několika stromů byly odstraněny také nevzhledné okolní křoviny.

Na uvolněné místo bylo vysázeno 31 javorů mléčů. Pro výsadbu byly použity vzrostlejší stromy (obvod kmínku 12-14cm), aby již od počátku byla alej kompaktní. Veškeré sadařské práce, včetně výběru vhodného druhu, byly provedeny na základě doporučení zahradní architektky paní Lenky Hladíkové z Blešna, se kterou městečko již několik let úspěšně spolupracuje.

Výsadba nové aleje přispěje k dalšímu zatraktivnění celé lokality „Podlesí“, která je oblíbenou relaxační zónou pro většinu obyvatel Mlázovic i příležitostných rekreantů. Zároveň přispíváme dalšími desítkami nových stromů k započaté revitalizaci životního prostředí v naší obci.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!