Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Cestičky v parku byly vydlážděny

19. 08. 2008

Po loňské rekonstrukci byl mlatový povrch nahrazen zámkovou dlažbou imitující pískovec. Park tak bude celoročně, bez ohledu na počasí, mnohem lépe zvládat nápory dětí a lidí, kteří sem chodí relaxovat.

Po mnohaletých diskuzích nad podobou parkových cestiček na náměstí, došlo loni na podzim k jejich kompletní rekonstrukci. Ta byla již nevyhnutelná, některé úseky kompletně zarostly trávou, většina obrubníků byla rozpadlá nebo vytrhaná po předchozích snahách celou plochu zatravnit. V loňském roce nakonec převládla myšlenka obnovy pěšin do původního mlatu, tedy stavu, který znalo mlázovické náměstí více než osmdesát let.  Cestičky byly součástí tehdejší lázeňské promenády a procházela se po nich nejedna význačná česká osobnost. Bohužel, okamžitě po dokončené obnově se začal mlatový povrch hrnout a nezvládal zvýšený nápor. Největší pohromu pro něj znamenaly hrající si děti, především ty na kolech, skateboardech či kolečkových bruslích. Měkký povrch však způsoboval problémy i seniorům z nedalekého Domova důchodců.

Proto se zastupitelé začali cestičkami zabývat znovu i v letošním roce. Nejprve provedla realizační firma v jednom úseku test zpevnění mlatu pomocí vápence a také speciální pryskyřicí. Výsledek ovšem nebyl adekvátní. Vzhledem k tomu, že dodavatel cítil za přetrvávající stav i svoji zodpovědnost, nabídnul městečku výhodné řešení spočívající v zadláždění nezpevněných úseků kostičkami zámkové dlažby v barvě pískovce tak, jak bylo již realizováno kolem kašny v minulých letech. Pískovcová barva se navíc ideálně hodí do okolí soch ze stejného materiálu umístěných na náměstí.

Městečko s návrhem souhlasilo a tak realizační firma nesla náklady na veškeré pracovní úkony a techniku a Mlázovice pouze uhradily nákupní cenu použité zámkové dlažby. Městečko takto nezaplatilo ani o korunu navíc za mlat realizovaný v loňském roce. Pokud by byla zámková dlažba pokládána hned loni, náklady pro obec by byly stejné. Mlázovice tímto děkují firmě p. Miroslava Kunta za vstřícné a profesionální řešení.

Nová dlažba byla dokončena v polovině srpna a náměstí je připraveno na frekventovaný provoz všech skupin obyvatel i návštěvníků městečka, bez ohledu na to, jaké bude vládnout počasí. Dokončené chodníčky by měly sloužit, s minimální údržbou, desítky let. Jejich estetický význam rovněž výborně dotváří vzhled našeho městečka.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!