Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Častým poruchám na vodovodu odzvonilo

07. 09. 2023

VOS Jičín provedla důležitou rekonstrukci problémového úseku vodovodního řádu z malého náměstí až na konec Hořické ulice.

Obrázek to byl vždy podobný. Nečekaně začala ze země vyvěrat voda a záhy došlo k nepříjemné odstávce dodávky pitné vody pro velké množství obyvatel městečka. Na vině byl havarijní stav důležité části vodovodu spojujícího Novopackou ulici, z malého náměstí, kolem bytových domů Na Ohrádce, až k výjezdu z obce na Šárovcovu Lhotu. K častým haváriím navíc docházelo v nevhodnou dobu. O víkendech, o vánocích, v noci, za silných mrazů.

Městečko se delší dobu snažilo o nápravu, ale zahájení prací brzdily finanční i technické problémy. Po několikaletých přípravách provedl vlastník a provozovatel vodovodu, společnost VOS Jičín, kompletní rekonstrukci problematického úseku. Původně byly připravovány dvě samostatné stavební akce, ale nakonec se práce provedly najednou na celé trase. Došlo k výměně potrubí a všech armatur. Ve spolupráci s vlastníky připojených nemovitostí byly zkontrolovány přípojky a vyměněna jejich uzavírací šoupátka. V mnoha případech nebylo možné ani uzavřít přívod vody do jednotlivých domů, někdy dokonce vlastník ani nevěděl, kudy jeho přípojka vede.

Stavební práce byly provedeny během letošních prázdnin a ukončeny v září. Dílo realizovala firma Nadoz Nová Paka moderní technologií „řízeného podvrtu“, čímž minimalizovala negativní dopady výkopových prací na veřejná prostranství. Místo několikasetmetrového výkopu, byla vyhloubena pouze propojovací okna, která zmizí za pár týdnů.

Náklady na opravu přesáhly 1,8 mil. Kč, hradili je plně vodohospodáři ze svých zdrojů. Obnovený úsek vodovodu měří 470 metrů a zásadním způsobem zvýší spolehlivost dodávek vody pro mnohé domácnosti. Navíc je lépe oddělen a při případných poruchách se omezí pouze menší lokalita. Dalším pozitivem je, že městečko bude moci pokračovat v revitalizaci veřejných prostranství „Na Ohrádce“, protože starý vodovod byl poslední nedořešenou inženýrskou sítí pod chodníky, komunikací i zelení.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!