Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Čarodějnice za hasičárnou

03. 05. 2022

V sobotu 30. dubna 2022 byl připraven zajímavý čarodějnický program pro malé i dospělé.

Po dvouleté odmlce se mohlo opět konat „Pálení čarodějnic“. Tradiční prostranství u koupaliště bylo obsazeno novým dětským hřištěm, a tak městečko hledalo náhradní lokalitu. V úvahu přicházelo plato u Horky, kde se shromažďují větve. Pálení tak obrovské hromady materiálu by však nebylo příliš bezpečné pro přihlížející děti a zároveň by oheň hořel několik dní, což by kouřem obtěžovalo velkou část obce. Proto bylo nakonec rozhodnuto, že letošní čarodějnice se uskuteční za hasičskou zbrojnicí a městečko rádo přijalo nabídku místních hasičů, že se pořádání ujmou.

A tak se i stalo. Společně s několika maminkami hasiči připravili různé pohybové a výtvarné úkoly pro děti a na louce pod městečkem postavili vatru. Samozřejmostí bylo zajištění chutného občerstvení. Děti se nejprve zabavily na „opičí dráze“, na různých prolézačkách a také při oblíbené výtvarné dílničce. Pak následovala ukázka, jak postupovat v domácnosti při vzplanutí oleje na pánvi. V průběhu celého odpoledne byla vítaným zpestřením prohlídka mlázovické Tatry. S nastupující tmou se všichni dočkali zapálení vatry a odletu čarodějnice. Zima skončila.

Letošní čarodějnice se vydařily. Přívětivé bylo i počasí. Většina zúčastněných se shodla, že to bylo příjemně strávené odpoledne i večer a že si to zase za rok rádi zopakují. Nejdůležitější však je, že po mnoha měsících izolace v domácnostech se všichni mohli úplně normálně sejít a popovídat si. Taková běžná věc, která se stala vzácností.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!