Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Budova koupaliště má novou střechu

03. 06. 2010

Koncem května dokončila odborná firma výměnu střešní krytiny na budově koupaliště, kterou poškodili v loňském roce neznámí vandalové. Městečko muselo zbytečně vydat ze svého rozpočtu nemalé peníze, které chybí jinde.

Co se honilo hlavou vandalům, když systematicky ničili střechu na budově občerstvení na koupališti, se asi nikdy nedovíme. Jakou však městečku způsobili škodu víme přesně. Sto osmdesát tisíc korun. Tolik stála výměna poškozené střešní krytiny, kterou provedli pokrývači.

Na jaře roku 2009 bylo zjištěno rozsáhlé poškození původní střechy na koupališti, která byla položena z asfaltových šindelů. Prakticky celá zadní strana směřující do pole a boční strany, byly narušeny, vytrháním desítek šindelových šablon, které byly rozházeny po okolí. Pracovníci městečka se opakovaně pokoušeli poškozená místa opravit, ale vzhledem k rozsahu poškození a především k technologii pokládky, nebyla tato snaha příliš úspěšná. Do budovy začalo na mnoha místech zatékat, jejich počet se neustále zvyšoval.

Městečko provedlo konzultaci se čtyřmi pokrývačskými firmami, jak situaci řešit, ale verdikt byl nemilosrdný. Šindelovou střechu nelze lokálně dlouhodobě opravit, zvláště ne při tak výrazném rozsahu poškození (šindele byly vytrhány na ploše cca 40m2). Jako jediné kvalitní a dlouhodobé řešení byla doporučena kompletní výměna střešní krytiny. Proto tuto akci zařadili zastupitelé do plánovaných investic v letošním roce.

Práce provedla firma RUHILL Nová Paka, která nabídla nejnižší cenu, navíc již pro Mlázovice v minulých letech prováděla několik zakázek. Namísto šindele byla použita šablonová krytina hnědé barvy, která má delší životnost a lépe odolává mechu či spadanému listí.

Nová střecha již plně slouží i dobře vypadá. Otázkou zůstává na jak dlouho. Dokud si někteří jedinci neuvědomí, že nesmyslným poškozováním věcí kolem sebe, ničí vlastně i svoje věci, nemůžeme čekat zlepšení. Sto osmdesát tisíc, které stála nová střecha, nám samozřejmě chybí jinde. Můžeme jmenovat například Mateřskou školku, kanalizaci, úpravu zeleně nebo sportovišť, opravu veřejného osvětlení, pokračující obnovu chodníků, akce pro děti a další potřebné oblasti. Záleží na chování neukázněných jedinců i na ostražitosti všech dalších obyvatel městečka, jestli poničená střecha na koupališti byla nepěknou výjimkou nebo se stala předzvěstí dalších úmyslně způsobených škod, jejichž odstranění budou Mlázovice platit ze svého.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!