Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


ANKETA: Jak dále na koupališti?

09. 06. 2020

Zastupitelé by rádi podpořili slušné návštěvníky na koupališti. Situace je však složitá a jednoduché funkční řešení neexistuje.

Několik posledních let si návštěvníci místního koupaliště oprávněně stěžují na chování některých cizích osob, které koupaliště využívají. Jedná se především o vulgární chování k okolí, koupání v oblečení (které znečišťuje vodu), rozhazování odpadků a celkově nevhodné vystupování, které ruší slušné lidi, zejména místní.

Někteří mlázovičtí občané navrhovali, aby obec zpoplatnila vstup na koupaliště a preventivně zavedla levnou sazbu pro místní a chalupáře a dražší sazbu pro všechny ostatní. Platná legislativa ČR toto však neumožňuje, jedná se o diskriminační jednání. Některá města tento model vyzkoušela, stát prostřednictvím ČOI provedl inspekce, tato města dostala vysoké pokuty a byla nucena daná opatření (zvýhodněné vstupy pro vlastní občany) zrušit. Proto aplikace tohoto postupu v Mlázovicích není možná.

Řešením by bylo zavést vysoké vstupné pro všechny, ale to jednoznačně odmítají zastupitelé, protože nechtějí omezit přístup na koupaliště vlastním občanům. Přes zpoplatnění tedy cesta k vyřešení situace nevede. Navíc je v současné době problém sehnat zaměstnance, těžko bude někdo tři měsíce připraven den co den k výběru vstupného, podle aktuálního počasí. Je možné, že by si za sezónu nevybral ani peníze na svoji výplatu a odvody. Rozhodně by to pro obec nemělo žádný ekonomický přínos.

Pokud by se začalo vybírat vstupné, bylo by nutné navíc celý areál oplotit. To by představovalo investici několik set tisíc korun. Další náklady by znamenaly pravděpodobné opravy plotů poškozených vandaly, ztížené sekání trávy a v neposlední řadě vybudování trvalého přístupu k vodě pro hasiče.
Objevují se však také časté názory, že oplocením koupaliště by místo ztratilo kouzelnou atmosféru, kterou má již téměř sto let. Namísto plavání a relaxu v otevřené krajině by se prý koupající ocitli v kleci. Vzhledem k případnému omezení vstupu a počtu osob by velmi pravděpodobně skončil provoz občerstvení, protože by se jeho chod nikomu nevyplatil. A proto mnoho lidí o uzavření areálu nechce ani slyšet.

Snadné, rychlé a levné řešení tohoto problému neexistuje. Zastupitelé by se rádi touto cestou dotázali občanů, jaký mají na věc názor a jaké řešení by preferovali. Proto je přílohou tohoto článku anketa, která má postoj veřejnosti zmapovat. I když se výsledkem průzkumu obec řídit nemusí, zastupitelé jej vezmou při svém dalším rozhodování velmi vážně.

Proto prosíme občany Mlázovic (všechny s trvalým pobytem a dosaženým věkem alespoň 15 let) a také chalupáře (vždy 1 osobu za 1 chalupu), aby anketu vyplnili a odevzdali. Kvůli objektivitě a zamezení vícečetného odevzdávání hlasů není průzkum anonymní, ale osobní data se zpracovávat nebudou, takže názory jednotlivých občanů zůstanou utajeny. Uzávěrka odevzdání anketních lístků je 31.7.2020. Lze jej odevzdat na obecním úřadě (do schránky nebo osobně) nebo naskenovat a odeslat e-mailem na obec@mlazovice.cz. Po vyhodnocení bude výsledek zveřejněn. Městečko Mlázovice děkuje za Váš aktivní přístup.

Pro pořádek je třeba dodat, že mlázovické koupaliště není koupalištěm v pravém slova smyslu, ale dle platné legislativy se jedná o požární nádrž, kde je koupání na vlastní nebezpečí.

 

Fotogalerie

Přílohy

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!