Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


2. ročník turnaje ve stolním tenisu přinesl překvapení

03. 03. 2007

2. ročník turnaje ve stolním tenise, který se uskutečnil v sobotu 3. března, měl nečekaného vítěze. Králem zeleného stolu se stal Ondřej Batelka.

Po dvou letech se mlázovická sportovní hala opět zaplnila stoly na stolní tenis a rozhořely se boje místního turnaje "O Mlázovického krále". Původní očekávání pořadatelů o počtu účastníků se nenaplnila, ale přesto je patnáctka startujících  potěšují a tomuto počtu hráčů byl operativně upraven i hrací systém.

Nejprve byly vytvořeny tři základní skupiny. Do každé z nich pořadatelé nasadili, podle očekáváné výkonnosti, dva hráče. Zbylí účastníci si svoji skupinu vylosovali. V ní  se utkal každý s každým. První čtyři ze skupiny postupovali do vyřazovacích bojů, poslední se s turnajem rozloučil. Pořadí bylo také důležité kvůli nasazení do vyřazovacího pavouka. Dále se hrálo systémem dvou proher, což znamená, že každý, kdo v PLAY-OFF prohrál, postoupil ještě do části poražených a měl možnost bojovat o celkové třetí místo. Tento mechanismus zaručoval, že všichni odehrají nejméně šest zápasů, každý na tři vítězné sety.

Druhý ročník byl ve znamení mnoha neočekávaných výsledků. Oba lonští finalisté - Petr Pěnička i Josef Štěrba, prohráli již ve čtvrtfinále, a tak jsme v semifinalových bojích viděli nové tváře. Mezi poslední čtyři účastníky se probojoval Milan Rudolf, Ondřej Batelka, Pavel Zajíček a Michal Špidlen. Finále bylo reprízou duelu ze základní skupiny, ovšem s opačným výsledkem. Ondřej Batelka porazil Michala Špidlena 3:1 a stal se tak mlázovickým králem ve stolním tenisu pro rok 2007. Druhé místo doslova vybojoval Josef Štěrba, který více než se soupeři bojoval s bolestivým zraněním zad. Třetí byl Michal Špidlen. Na čtvrté příčce se umístil Petr Pěnička.

Vítěz získal mobilní telefon NOKIA, další v pořadí poukázku do místní restaurace a třetí sadu sportovních doplňků. Příjemným překvapením bylo, že si každý z účastníků odnesl nějakou drobnost do domácnosti, které do soutěže věnovala jičínská pobočka společnosti TESCO. Děkujeme všem účastníkům i sponzorům za podporu krásného turnaje a již nyní se těšíme na další pokračování.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!