Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Zahradu školky chrání nový plot

05. 12. 2022

Poškozené a nekompletní oplocení nahradil moderní plotový systém.

V loňském roce proběhla velká modernizace zahrady u místní mateřské školy. Díky evropské dotaci byl postaven dřevěný zahradní domek, doplněno několik herních prvků a vyměněna stará dlažba. Na poškozené oplocení však už nezbyly finanční prostředky, proto se zastupitelé rozhodli, že se pokusí vše dokončit v co nejkratším čase z rozpočtu městečka.

A tak se i stalo. Během letošního podzimu byl odstraněn starý plot. Na mnoha místech byl poškozen různými stavebními aktivitami, které v okolí školky probíhaly v minulé dekádě. Ve vrchní části úplně chyběl, původně zde byla stěna náletových dřevin, která ustoupila opravě obvodové zdi kostela. Na některých místech pletivo poškodily padající uvolněné bloky kostelní zdi, jinde zase větve ze starého jasanu, než byl pokácen.

Při montáži nového plotu byly použity betonové podhrabové desky, aby bylo možné provádět strojové sečení trávníku až k oplocení. Namontováno je tmavě zelené poplastované pletivo, které je bezúdržbové a mělo by počasí odolávat několik desítek let. Vyměněna je také vjezdová brána a vstupní vrátka.

Zahrada školky se dočkala kompletní rekonstrukce. Pro děti je velmi oblíbeným místem skotačení a odpočinku. Paní učitelky i rodiče jsou klidnější, protože všechny prvky umístěné v tomto prostoru jsou moderní, bezpečné a s patřičnou revizí.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!