Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Školka zahájila školní rok s několika vylepšeními

06. 09. 2016

Městečko opět investovalo prostředky do zlepšení podmínek místní mateřinky. Ta nabízí příjemné a kvalitní zázemí pro nejmenší.

Každý rok investuje Radnice do oprav a vylepšení místní mateřské školky značné prostředky. Obec se snaží vytvářet co nejlepší zázemí pro pedagogickou činnost i běžné aktivity dětí. Zásadní rekonstrukcí již prošla sociální zařízení, šatny, stropy či kotelna. Vyměněna byla okna, vstupní dveře a namontováno elektronické zabezpečovací zařízení na vstupu. Školka postupem času obnovila hračky, nábytek, nové jsou také herní prvky na školní zahradě.

V letošním roce byla dokončena výměna oken v technickém zázemí, které tvoří přízemí budovy. Celý objekt bude mít mnohem vyšší tepelný komfort a sníží se účet za vytápění zemním plynem. Novým nátěrem byla opatřena plechová střecha, která vykazovala značný stupeň koroze. Opatřena byla kvalitním nátěrovým systémem, který se již osvědčil na kopulích kostela, hřbitovní kapličce či na Radnici. V loňském roce byla střecha kompletně zateplena, čímž došlo také k značným úsporám.

Ovšem nejenom investice a údržba vytvářejí příjemné prostředí. Tím hlavním je přístup pedagogů a dalších pracovníků, kteří se snaží individuálně věnovat každému dítěti tak, jak potřebuje. Taková péče je možná i díky menšímu počtu žáků, učitelé mají na všechny více času. Dlouhodobě se také osvědčuje koncept smíšené třídy, ve které jsou společně různé věkové kategorie dětí. Starší přirozeně pomáhají mladším kamarádům a mezi dětmi je pohodovější atmosféra, než když jsou pospolu jen ti nejmladší. Důležitá je také blízkost volné přírody, kam mohou děti chodit na vycházky a malá dopravní zátěž v obci.

Pracovníci školky se snaží vycházet vstříc také požadavkům rodičů, i když to občas naráží na limity pracovních úvazků či dostupnosti financí. Od letošního roku byla prodloužena provozní doba školky, pracuje se na vylepšování jídelníčku pro děti, také díky vstřícnosti kuchyně domova důchodců, která zajišťuje část stravování.

Nejdůležitější ovšem je, že se dětem ve školce líbí. Velmi často se jim ani nechce domů. To je to nejupřímnější a nejobjektivnější hodnocení. Přesto, že není vůbec jednoduché zajistit na malé obci finančně a provozně chod mateřské školky, pro zastupitele je její bezproblémové fungování a dlouhodobá budoucnost absolutní prioritou. Stejně tak spokojenost rodičů s jejími službami.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!