Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Školka se u hasičů poučila i osvěžila

27. 06. 2019

Ve středu 26. června 2019 se děti z místní mateřské školy vypravily na exkurzi do hasičské zbrojnice SDH Mlázovice.

Další z řady tropických dní, kdy už před polednem teploměr překonává třicítku. K místní hasičárně se blíží skupinka školkových dětí se svými učitelkami. Vítá je velitel SDH Tomáš Čeřovský a pomocníci Jitka a Štěpán Vrabcovi. Zvou je do chladného stínu veliké garáže. Tam je připravena ukázka výzbroje a výstroje mužů bojujících s ohněm. Děti nadšeně zkoušejí helmu i zásahový oblek. Co na tom, že se do jedné bundy vejdou dva až tři špunti. Následuje důkladná prohlídka cisterny Tatra, zvenčí i zevnitř.

Poté hasiči dětem předvedou jeden ze způsobů hašení – větrákem s připojenou hadicí, který vytváří mlžný opar. V tomto horkém dni vítané osvěžení. Brzo není na dětech nit suchá. A to je ještě čeká možnost zastříkat si hadicí a důkladné zkropení vodou z děla. Mokří a nadšení, tak by se dala shrnout nálada ve třídě.

Hasiči měli pro malé návštěvníky připravené vítané občerstvení v podobě vychlazeného melounu a pití. Po nezbytné společné fotografii už nezbývalo než se rozloučit. Dětem se od hasičů nechtělo, a tak jim velitel slíbil, že povedenou akci brzy zopakují. Nejedno dítko odcházelo s přesvědčením, že až vyroste, stane se hasičem.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!