Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Školka na exkurzi v místní knihovně

25. 03. 2019

V pátek 22. března 2019 dopoledne patřila místní knihovna dětem z mateřské školy Mlázovice.

Paní knihovnice Blanka Johnová děti nejprve stručně a zábavnou formou seznámila s tím, co to knihovna vůbec je a jak to v ní funguje. Bylo to potřeba, protože ze všech dětí pouze dvě knihovnu s rodiči pravidelně navštěvují.

Poté se děti nadšeně vrhly na regály s knihami. Prohlíželo se, četlo, ukazovalo, knížky šly z ručky do ručky. Kdo měl chuť, mohl si malovat, vymalovávat nebo tiskat. Zkrátka bylo veselo.

Paní knihovnice měla pro děti připravený malý dárek. Dostaly, jak jinak , knížku – Anče a Kuba mají Kubíčka od Boženy Šimkové. Jedná se o méně známé pokračování Krkonošských pohádek. Paní učitelky už se těšily, jak ji budou dětem před spaním číst. Snad se jim bude pod ochranou Krakonoše dobře usínat.

Paní knihovnice závěrem děti ujistila, že je ráda v knihovně uvidí a půjčí jim ty knížky plné obrázků i domů, jen musí přemluvit maminku, tátu nebo babičku, aby je tam ve výpůjční době vzali.

Děti byly z návštěvy knihovny nadšené, náramně si ji užily. Je vidět, že i v době tabletů, počítačů a mobilů má tištěná kniha svoje místo.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!