Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Rekonstruovaná školka přivítala předškoláky

02. 09. 2010

Období letních prázdnin využilo městečko k několika úpravám mateřské školy. Řemeslníci namontovali nové stropní dílce, včetně dodatečných izolací a moderního osvětlení. Provedeny byly opravy omítek, nátěry všeho druhu a řada dalších prací.

Začátkem července byla školka uzavřena a dětské štěbetání vystřídalo bouchání kladiv a zvuk vrtaček. Započala plánovaná modernizace prostor mlázovické mateřské školy. Jako první nastoupili pracovníci specializované firmy, kteří demontovali již nevyhovující stropní podhledy. Osadili nové sádrokartonové kazety, podobné jako na sále Radnice a Obecním úřadě, které splňují dnešní hygienické i estetické požadavky. Společně s tím byl strop zaizolován, což se projeví na zvýšené tepelné pohodě a úsporách energie za vytápění.

Se starým stropem zmizela také letitá, nevyhovující zářivková světla. Místo nich byla osazena moderní, tichá svítidla českého výrobce, která splňují současné požadavky na osvětlení školních budov. Výměny se dočkaly také všechny zásuvky, vypínače a další elektroinstalační součásti.
Pracovníci obce rovněž během prázdnin provedli řadu drobných oprav. Osazeny byly nové okenní parapety, opravena poškozená omítka ve vstupní chodbě.

Poté již nastoupili malíři, kteří vtiskli prostorám úplně jinou atmosféru. Ve školce to hýří mnoha barvami, jednotlivé části působí velmi příjemně. Nátěrů se dočkaly také všechny kryty rozvaděčů, dveře výtahu, zábradlí a další nevzhledné části interiéru.

Nakonec provedly zaměstnankyně školky velmi pečlivý úklid. Školka přivítala první zářijový den více než dvacet dětí v novém školním roce. Pro ně jsou připraveny rekonstruované prostory, bohaté vybavení a především profesionální a vstřícné učitelky.

Modernizace budovy probíhá několikátým rokem. Již dříve byla vyměněna okna, upraveno sociální zařízení a kotelna či přebudována zahrada s herními prvky. I když letošní náklady na rekonstrukci přesáhly 300 tisíc korun, jsou to účelně vynaložené peníze.

Mlázovická školka patří na jičínském okrese mezi předškolní vzdělávací zařízení s výtečnou pověstí. Však také několik rodičů z okolních obcí a měst neváhá vozit své děti každý den několik kilometrů právě do Mlázovic. Rodiče z městečka mají absolutní jistotu, že i v dnešní době bude jejich dítě do školky bez problémů přijato a bude mu poskytnuta péče na špičkové úrovni. Nejdůležitější ale je, že jí mají rády samotné děti a moc se do ní těší.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!