Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Policie ve školce

01. 06. 2018

V pátek 1. června 2018 si děti užily zajímavé setkání s policisty.

Mnozí kolemjdoucí se možná docela polekali, když viděli v pátek 1. června 2018 dopoledne vjíždět na dvůr místní školky hned dva policejní vozy. Naštěstí však nešlo o nic vážného, naopak. Policie ČR přijela oslavit s dětmi jejich svátek. Celá akce proběhla díky jedné z maminek, která jako bývalá příslušnice vše zařídila.

Na dětech bylo nejprve hodně znát, že z těch aut s majáky a pánů a paní v uniformách mají respekt. Brzy se však osmělily a se zájmem poslouchaly vyprávění pana nadporučíka Josefa Kordíka, vedoucího obvodního oddělení Nová Paka. Pověděl jim, co vše musí policisté zvládnout, kde všude pomáhají a koho chrání. Předvedl dětem auta, ukázal, co vše takový zásahový vůz obsahuje a na co se leckdy záhadně vypadající předměty používají. Ti nejodvážnější si vyzkoušeli i pouta a neprůstřelnou vestu. Všichni se pak prostřídali za volantem obou vozů. Pan policista klukům dokonce ukázal, kde se zapíná houkačka, takže brzo všem okolo zvonilo v uších.

Děti dostaly na závěr několik drobných dárečků a informačních materiálů a po společné fotografii se už museli, ač neradi, všichni rozloučit a policisté se vrátili na základnu ke své obvyklé práci. Zajímavé setkání jistě zanechalo v nejednom dítku touhu obléknout v dospělosti modrou uniformu.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!