Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 1

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mateřská školka Mlázovice se představuje veřejnosti

27. 12. 2005

Mateřská školka v Mlázovicích provedla za poslední období řadu změn, kterými se zařadila mezi velmi moderní a úspěšná zařízení vychovávající předškolní děti. Své kvalitní služby nabízí i občanům z širšího okolí.

Mateřská školka Mlázovice se nachází v Královehradeckém kraji, v menší obci Mlázovice. Naleznete nás mezi Jičínem a Hořicemi, v klidném prostředí obklopeném lesy a přírodou. Zřizovatelem školky je Obecní úřad.

Školka patří mezi malá vzdělávací zařízení s jednou třídou. Kapacita zařízení je 25 dětí na třídu. Právě velikost školky dovoluje maximálně individuální přístup k dětem, ze strany pedagoga a vytváří velmi příjemné prostředí, na které se děti moc těší. V posledních letech doznalo vybavení rozsáhlé modernizace, takže děti obklopuje příjemný interiér a hodně nových hraček. Samozřejmostí je počítač s přístupem na Internet a celou řadou multimedálních programů, které jsou používány při výuce.

Ve školním roce 2005-2006 je zapsáno 16 dětí. O ně se starají dva zaměstnanci - ředitelka a pracovnice, která dohlídává děti v odpoledních hodinách a dále zajišťuje přípravu a výdej svačin i obědů. Stravování připravuje moderní kuchyně místního Domova důchodců, která dokázala zabezpečit všechny náročné požadavky na hygienu, kvalitu a dietetické vlastnosti pokrmů.


CENA DENNÍHO STRAVNÉHO, KTERÉ ZAHRNUJE OBĚD A DVĚ SVAČINY, ČINNÍ POUHÝCH 24,- KČ !!!


MĚSÍČNÍ ŠKOLNÉ NA JEDNO DÍTĚ ČINÍ 150,- KČ (tato cena je dotována státem a zřizovatelem).Školka je otevřena denně od 6.30h do 15.30h. Vzhledem k tomu, že kapacita školky není plně obsazena, jsou děti přijímány i v průběhu celého školního roku. Rádi uvítáme i zájemce z okolních obcí, kterým se bude líbit náš aktivní přístup k dětem. Naši školku mohou navštěvovat i děti mladší 3 let, rovněž děti maminek na mateřské dovolené, a to na 4 hodiny denně. Nyní dochází na naše smíšené oddělení děti ve věku 3 - 6 let.

Výhodou naší malé školky je možnost individuálního přístupu k dětem. Ten spočívá v rozvoji všech oblastí dítete, podle jejich vlastních možností a zvláštností. Máme samozřejmě i dostatek času si s dětmi popovídat a v rámci možností plnit jejich přání a požadavky.

Velmi často využíváme také krás okolní přírody. Součástí areálu je vlastní hřiště. Děti chodí často na procházky, do lesa a na pěší výlety. Pořádáme ale i autobusové výlety a exkurze. Společně se Sdružením rodičů připravujeme řadu společenských a kulturních akcí. A tak se stalo již tradicí, že se děti každoročně těší na lampionový průvod, karneval, dětský den, mikulášskou nadílku nebo besídky, kde se mohou pochlubit tím, co se naučili. Právě výborná spolupráce školky s rodiči pomáhá vytvářet pestrý celoroční program.Pokud by jste měli zájem o naši školičku, určitě se k nám přijďte podívat a pohrát si. Těšíme se na každého nového kamaráda.
MYSLÍTE SI, ŽE JE DOBŘE, ŽE MÁME V MLÁZOVICÍCH MATEŘSKOU ŠKOLKU? CO BY JSTE CHTĚLI VZKÁZAT ZASTUPITELŮM NA TOTO TÉMA. UVAŽUJETE O UMÍSTĚNÍ SVÝCH DĚTÍ V TÉTO ŠKOLCE. POKUD JI VAŠE RATOLESTI JIŽ NAVŠTĚVUJÍ, JSTE SPOKOJENI S JEJÍ KVALITOU A VYBAVENÍM? PŘIPOJTE SVÉ NÁZORY DO KOMENTÁŘŮ POD ČLÁNKEM.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#1 | Tomáš Komárek | 27. 12. 2005 18:56
Myslím si, že je velmi dobře, že v Mlázovicích mateřská školka funguje. Byl jsem velice překvapen moderním vybavením, příjemným prostředím a velmi ochotným přístupem jejich zaměstnanců. Pokud nechceme, aby se Mlázovice staly pouhým místem vzpomínek na minulost, musíme si udržet mladé lidi a nalákat na naše krásy (kterých není zrovna málo), další. Mladé rodiny jsou doslova solí života každé obce. Proto je nezbytně nutné, zachovat vysokou uroveň občanské vybavenosti, školku nevyjímaje. Pro maminky je určitě daleko lepší, mají-li kvalitní předškolní zařízení pár kroků od domova, než kdyby děti musely někam složitě převážet. Aktivní a kvalifikovaný přístup zaměstanců školky i vstřícný postoj zastupitelstva dává velkou naději, že se školka bude i nadále rozvíjet a zájem ze strany rodičů o její služby poroste. Takže je zde velká šance, že nedopadne jako naše základní škola. A to je určitě moc dobře.