Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mateřská školka má nová okna

23. 02. 2009

Pracovníci firmy Vekra dokončili v polovině února výměnu oken na budově MŠ. Původně mělo být dílo hotové již během letních prázdnin, ale technické problémy odsunuly realizaci akce až na letošní únor.

Budova školky byla naposledy kompletně přestavěna v letech 1983-1984. Dvacet pět let sice není z hlediska životnosti oken dlouhá doba, ale obrovské úniky tepla způsobené nedoléhajícími křídly do rámů neúnosně zvyšovaly účty za topení a snižovaly tepelnou pohodu ve školce. Několik oken bylo již v havarijním stavu a nebylo je možné otevřít.

Proto zastupitelstvo v loňském roce schválilo jejich výměnu. Ta byla původně součástí žádosti o dotaci z tzv. „Norských fondů“, ve kterých se městečko ucházelo o grand na komplexní modernizaci předškolního zařízení. Protože naše žádost nebyla úspěšná, bylo rozhodnuto o etapové rekonstrukci z vlastních zdrojů. Okna přišla na řadu jako první.

Celkem došlo k výměně 25 oken, během jara budou ještě vyměněny vstupní dveře do školky. Celkové náklady přesáhly 300 tisíc korun. Společně se zvýšeným komfortem se rovněž zvýšila i bezpečnost pro děti. Použitý typ skla v oknech není snadné rozbít a dále na každém křídle je bezpečnostní klika, která umožňuje větrání, ale bez odemčení není možné okno úplně otevřít. Děti tak nemohou, ani teoreticky, z oken vypadnout.

Rekonstrukce byla provedena během jarních prázdnin, kdy bylo snazší školku uzavřít. Na rychlém znovuotevření mají nemalý podíl i rodiče dětí, kteří přišli ochotně pomoci s úklidem. V letošním roce (během letních prázdnin) bude ještě provedena rekonstrukce stropu a osvětlení na sociálním zařízení a v kuchyňce a částečná výměna sanity. Vše je postupně směřováno ke zvažované kompletní obnově sociálních zařízení v roce 2010.Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!