Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Havárie topení ve školce omezila dočasně její provoz

05. 01. 2007

Nemilý novoroční dárek, v podobě závažné technické závady na topení, dostali děti z mlázovické mateřské školky a Obecní úřad, který je jejím zřizovatelem.

Koncem roku 2006 došlo k rozsáhlé závadě na rozvodech ústředního topení v objektu Mateřské školky a části objektu Základní školy (mají společnou kotelnu). Únava materiálu zdolala třicet let staré rozvody a tak došlo k jejich poškození. Problémem však je, že byla poškozena část vedoucí přes celý objekt v zemi, která není přístupná (vše dokonale zalito betonem). Proto bylo rozhodnuto, že z důvodu ekonomičtější opravy nebudou provedeny výkopové práce (došlo by k výraznému poškození podlah v celém přízemí budovy a oprava by trvalal mnohem déle), ale rozvody se instalují nové.

Mateřská školka zahájila nouzový provoz. Děti, které mohly zůstat doma si ponechali rodiče či příbuzní. Redukovaný počet dětí strávil zbytek úvodního týdne v jedné místnosti, ve které jsou akumulační kamna a vypůjčené přímotopy. Ihned 2. ledna byly zahájeny instalatérské práce a již v sobotu 6. ledna se bude ve školce opět topit. V dalších dnech budou dopojeny zbylé radátory a bude instalována další část rozvodu, která spojuje kotelnu s prostory bývalé školy. Vzhledem k rozsahu prováděných prací se náklady na nezbytnou opravu pohybují kolem 70.000 Kč.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!