Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Děti se vrátily do vylepšené školky

05. 09. 2021

Během letních prázdnin proběhla výměna topení, koberců, opravy elektroinstalace, omítek a kompletní výmalba prostor.

Na letošní prázdniny naplánovalo městečko rozsáhlé opravy interiérů místní mateřské školy. Práce začaly ihned po odchodu dětí 12. července 2021. Dva dny trvalo vyklízení a poté se již v budově ozvaly rozbrušovačky, sbíječky a vrtačky a dveře si zde podával jeden řemeslník za druhým.

Vše započalo demontáží starého dřevěného obložení, které již přestalo plnit ochrannou funkci a spíše se stávalo nebezpečným, protože již nedrželo všude, jak mělo. Následovala demontáž starých radiátorů a rozvodů topení a montáž nové topné soustavy. Až po demontáži bylo zjištěno, že rozvody ústředního topení vedou z velké části v podlahách, a proto bylo rozhodnuto o kompletní obnově celého systému. Toto rozhodnutí sice práce zpozdilo a finančně prodražilo, ale nebylo by rozumné ponechávat více než třicet let staré ocelové potrubí zalité v betonu.

Současně s topenáři byla provedena částečná obnova a rozšíření elektrických rozvodů a také úplná výměna datové přípojky, která již několik let způsobovala různé technické potíže. Poté přišla na řadu oprava omítek. Obrovský rozsah ploch, které se musely nově naštukovat, způsobil problémy v dalších návazných pracích.

Během rekonstrukce bylo rozhodnuto o výměně koberce v herně a lina ve dvou skladech. Tyto podlahové krytiny se prakticky rozpadaly, navíc vznikl problém s různými chybějícími částmi, které se objevily po odstranění dřevěného obložení.

Následovala výmalba celé školky a nátěry potrubí. Dětem také jistě udělá radost nová duha, která zdobí jednu ze stěn v herně. Po malířích se rozeběhl generální úklid všech prostor a další drobná údržba, kterou prováděli pracovníci obce. Paní učitelky doslova pár hodin před otevřením dozdobovaly prostory, aby se zde nejmenší cítili co nejlépe.

Při letošním nedostatku materiálu na trhu a přetíženosti řemeslníků, je malý zázrak, že se veškeré práce podařilo provést během pěti týdnů, a že se děti mohly už 1. září 2021 vrátit zpět. Společně s krásnou zahradou, která byla modernizována před prázdninami, mají mlázovické děti k dispozici krásné a moderní prostory pro předškolní přípravu. Městečko doufá, že si je náležitě užijí a budou se jim líbit.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!