Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Čertování v mateřské škole

07. 12. 2014

Školka stále připravuje pro děti zajímavé akce. V předvánočním čase si děti zahrály na čerty a do školky zavítal Mikuláš.

Ve čtvrtek 4. prosince 2014 se v mateřské škole konal čertí rej. Všechny dětičky ráno přišly do třídy vyzdobené čertími růžky a některé měly dokonce i huňaté kožíšky. Třída se najednou proměnila v malé čertí doupátko. Když si děti dostatečně pohrály a navzájem si prohlédly převleky, měly pro ně paní učitelky připraveny různé lákavé soutěže. Ať už děti skákaly v pytlích nebo běhaly slalom, užily si spoustu legrace a skotačení. A aby toho nebylo málo, čekalo na ně ještě pravé čertí rejdění. Paní učitelka pustila hudbu a dětičky mohly řádit. Den to byl pro všechny plný nezapomenutelných zážitků. 

V pátek 5. prosince 2014 mateřskou školu navštívil Mikuláš se svými pomocníky, andílkem a čertem. Dětičky už se na milou návštěvu velice těšily a tak obávaný čert raději čekal za dveřmi. Mikuláš si s sebou přinesl Knihu hříchů, ve které měl napsáno, čím se které dítko provinilo, zda-li zlobí a vymýšlí lumpárny, ale naopak i to, co které umí, co mu jde a co ho baví. Na každého lumpíka se nějaký ten, i když malinký, hřích našel. Každý ale před Mikulášem i andělem slíbil, že se polepší, nebude zlobit, prát se, hádat se a křičet. Proto si každý od andílka vysloužil balíček s překvapením. A aby to Mikuláši s andělem nebylo líto, děti jim před odchodem ještě zazpívaly krásnou písničku, kterou si natrénovaly s paní učitelkami. Pokud by se přeci jen některé z dětí rozhodlo zlobit a svůj slib Mikuláši porušit, dostaly paní učitelky od čerta větvičku, se kterou stačí zaťukat na okno a on si ten čertík pro každé zlobidýlko přijde. Takže dětičky, pamatujte na slib Mikuláši a zase za rok se na Vás přijdou podívat.


Text a foto: Lenka Nováková


 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!