Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Ani letos nezůstala školka bez investic

07. 08. 2012

V roce 2012 byla dokončena výměna oken a dveří, instalovány nové prvky na školní zahradu a po 30ti letech vyměněn nábytek v interiéru, především k velké radosti dětí.

Tak jako každý rok, ani letos nezůstala mlázovické mateřská školka bez vylepšení. Po několika etapách výměn oken a dveří byly vyměněny vchodové dveře do zahrady a dveře sociálního zařízení sloužícího dětem v zahradě. Dále byla namontována nová okna v technických prostorách na severní straně budovy. Tím je zakončena výměna všech otvorových výplní objektu, která probíhala čtyři roky.

Další etapu úprav zaznamenala také školní zahrada. Kromě herní sestavy lodě, houpaček, dřevěného auta či oblíbených domečků, přibyla do dětské výbavy dvě zbrusu nová pérová skákadla – ptáček a koník. Oba prvky jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a mají příslušné atesty. Velkou výhodu je také demontovatelnost na zimu, čímž se výrazně prodlouží jejich životnost.

Největší radost samotným dětem ale způsobila kompletní výměna dětského nábytku. Namísto opotřebovaných a otlučených skříněk již ve školce slouží několik velmi pěkných nových prvků. Děvčata si ráda hrají v moderním kadeřnictví, nová kuchyňka láká i kluky. Společně si samozřejmě užívají i další nový nábytek a potřebné vybavení.

Smutným faktem však zůstává špatný technický stav vodovodních rozvodů budovy. Jen během jarních měsíců musela obec řešit dvě havárie. Proto bude muset dojít, s největší pravděpodobností v průběhu příštích letních prázdnin, ke kompletní rekonstrukci inženýrských sítí a sociálního zařízení školky, což si vyžádá nemalé finanční prostředky.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!