Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Výstava betlémů naladila na Vánoce

30. 12. 2018

Od pátku 14. prosince do neděle 16. prosince 2018 se na sále Radnice Mlázovice konal 14. ročník Vánoční výstavy, kterou pořádala rodina Šimůnkova ve spolupráci s městečkem Mlázovice.

Třetí adventní víkend patří v Mlázovicích tradiční Vánoční výstavě. Poslední ročníky jsou zásluhou manželů Šimůnkových a jejich dcery Kateřiny, kteří výstavu nejenom pořádají, ale mnohé z vystavovaných exponátů vzniklo díky jejich šikovným rukám. Hlavním tématem expozice byly betlémy. Bylo jich více než sto, různých velikostí, tvarů i pojetí a z nejrozmanitějších materiálů, od skla, keramiky, plstě, perníku, vosku až po tradiční dřevo a papír. K vidění i koupi byly výrobky klientů místního domova důchodců, dětí ze včelařského kroužku při ZŠ Veliš a dalších několika zručných lidí.

Nedílnou součástí výstavy je tvůrčí dílnička. Těší se na ni malí i velcí. Dlužno dodat, že její příprava stojí Šimůnkovi mnoho času a úsilí. Několik týdnů před vypuknutím akce tráví večery praním korkových zátek, výrobou různých šablon, korpusů, vystřihováním různých tvarů, škrabáním pastelek a další typickou předvánoční činností. Výsledek však stojí za to! Každý, kdo měl chuť tvořit a popustil uzdu fantazii, si mohl vytvořit přáníčko, ozdoby na stromeček, anděla, rybu….. A tak se lepilo, malovalo, kreslilo, navlékalo, zdobilo a výsledné originální dílko si mohl každý odnést domů.

Všichni, kdo výstavu navštívili, aspoň na chvíli zapomněli na shon a stres a naladili se na tu správnou vánoční notu. Šimůnkovi, děkujeme!  

 

Více fotografií z výstavy (autoři Šimůnkovi) nalzente na:
https://simunata.rajce.idnes.cz/2018.12.14.az.16._14._ROCNIK_VANOCNI_VYSTAVY_MLAZOVICE/?fbclid=IwAR2vNyDt37KP-OdFlpnDkQxXnPExTPPsV4KNg-lOTIlOEjLa2xsjHcj9ViU 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!